Неділя, 14 Квітня, 2024

У Facebook зацікавилися модульними смартфонами

Найбільша соцмережа світу може перейняти естафету Google у розробці телефона зі змінними частинами. Пошуковий гігант по-тихому закрив свій проект модульного телефона Project Ara. Однак днями стало відомо, що аналогічним апаратом займається секретний інженерний підрозділ Facebook Building 8.

Facebook

Підрозділ Facebook Building 8 очолює колишній директор DARPA Регіна Дуган. За даними Business Insider, у ньому також займаються модульним смартфоном. Компанія нещодавно отримала патент, який розкриває деталі його гаджета. Головна мета його створення – зменшити проблему дорогого та затратного оновлення споживацької електроніки. Оскільки користувачі купують гаджет, але вже за кілька років змушені його змінювати.

На жаль, більше подробиць про новинку невідомо. Видання навіть не знає, чи планують у Facebook створювати апаратний прототип, чи залишать його у вигляді концепції та патенту.

Свого часу Дуган очолювала підрозділ Google Advanced Technology and Projects, який займався модульним смартфоном Project Ara. За планами, цей мобільник повинен був вийти в тестовий продаж в Пуерто-Ріко у 2015 році. Але у 2016 році компанія припинила проект.

Ідея смартфона Google Project Ara була в тому, щоб дати користувачам свободу вибору компонентів. При цьому передбачалося, що стандарт під’єднання модулів буде відкритим, і їх зможе виготовляти кожен. Планувалося, що апаратні модулі стануть як сьогодні додатки на смартфонах, і їх хотіли продавати в спеціальному магазині на кшталт наявного Google Play.

У перших варіантах Project Ara можна було змінювати буквально все – процесор, камеру, динаміки, акумулятор, екран, радіомодуль та інші компоненти. Фіксованим залишався лише металевий каркас, який обумовлював розміри гаджета та кількість доступних слотів для модулів. Згодом свободу суттєво обмежили – міняти дозволили лише периферію на кшталт камери, акумулятора та екрана.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися