Неділя, 16 Червня, 2024

У Google розробили план з пришвидшення всього інтернету

Ваша робота в інтернеті може стати від 4% до 14% швидшою, якщо телеком-компанії впровадять нову пропозицію Google. Пошуковий гігант пропонує вдосконалити алгоритм контролю завантаженості. Це стандартизований у 80-х програмний код, який сповільнює пересилання даних, коли мережа стає перевантаженою.

Google

Google уже використовує нову версію алгоритму на своєму YouTube. Проведені в березні тести показали, що швидкість роботи сайту збільшилася у середньому на 4% по планеті. У деяких країнах пришвидшення склало до 14%.

Новий алгоритм називають BBR (Bottleneck Bandwidth and Round-trip). «Google хоче допомогти зробити інтернет якомога швидшим», – розповідає старший програмний інженер компанії Ніл Кардвелл.

Це вже не перша спроба пошукового гіганта зробити Павутину швидшою. Раніше компанія випустила протокол QUIC, який також мав зменшити завантаження мереж. Окрім цього, браузер Google Chrome отримав кілька поліпшень, щоб сайти в ньому відкривалися швидше.

Новий алгоритм BBR, який також працює на сторінці Google.com, розробляли два роки. Він дозволяє мережевому обладнанню визначати, що деякі пакети втрачені, що саме загубилося і куди вони направлялися.

Окрім Google новий алгоритм також вже використовують сторонні сервіси, які працюють у «хмарі» пошукового гіганта. Одним з таких є WP Engine – компанія, яка розміщує потужності сайтів на базі Word Press. Її представники кажуть, що швидкість роботи суттєво зросла.

Наступний крок для Google – це стандартизація BBR та інтеграція алгоритму в протокол TCP. Останній використовують усі сайти інтернету, що означає, що вони також почнуть швидше працювати. Також пошуковий гігант планує опублікувати деталі роботи алгоритму, щоб ним могли скористатися інші розробники та компанії.

Затори даних в інтернеті – це не лише повільне завантаження сайтів, а й критичне питання для екстрених служб. У Рочестерському інституті технологій учені запропонували створити для них спеціальну магістраль на базі наявної інфраструктури. Учені пропонують підхід під назвою Multi Node Label Routing (MNLR). Це новий протокол, який не використовує наявні протоколи. MNLR є досить простим та має особливість на випадок збоїв. У такому випадку він відразу намагається встановити альтернативний маршрут пересилання даних, якщо в процесі проміжний сервер відмовляє. А завдяки тому, що він працює без наявних інтернет-протоколів, він дозволяє пересилати великі обсяги даних без впливу на інший інтернет-трафік.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися