Вівторок, 25 Червня, 2024

У Китаї створили квадрокоптер, що може літати безкінечно

Дослідники з Північно-Західного політехнічного університету в Сяньяні, Китай, продемонстрували безпілотник, якому ніколи не потрібно приземлятися. У нього немає акумуляторів на борту – він отримує енергію бездротовим способом із землі. Для передачі енергії використовується адаптивний наземний лазер.

Система використовує фотоелектричний перетворювач (фактично – сонячну панель) на дні дрона для захоплення енергії від лазера. Такі системи досить добре справляються з бездротовою передачею електроенергії, хоча ефективність не дуже висока. На кінці передачі втрата потужності до лазера може становити 50-85%, а на кінці прийому додатково втрачається близько 50% енергії.

Але електроенергія дешева, якщо установка підключена до електромережі, тому ці втрати прийнятні.

Вашингтонська компанія PowerLight, раніше відома як LaserMotive, продемонструвала подібну систему бездротової зарядки дронів ще в 2012 році, утримуючи великий дрон у повітрі протягом 48 годин в аеродинамічній трубі та живлячи один із дронів Lockheed Martin Stalker на відкритому повітрі з відстані до 600 м.

Команда NPU розробила алгоритм інтелектуального візуального відстеження, щоб утримувати промінь лазера націленим на дрон. Вона також створила адаптивну систему формування променя, яка може компенсувати зміни щільності атмосфери. Ще науковці розробили метод визначення перешкод і швидкого налаштування потужності променя до безпечного рівня.

Вчені вже випробували своє рішення за допомогою невеликого квадрокоптера та продемонстрували, як він працює в приміщенні з увімкненим і вимкненим світлом, а також на вулиці вночі. На відео показано, як дрон досягає висоти приблизно 10 м.

Здатність лазерних систем дальнього радіусу дії свідчить про те, що така система може відкрити двері для роботи безпілотників на більших висотах, які могли б ефективно створювати стійкі бортові платформи, здатні діяти наче супутники на низькій висоті.

NPU не розголошує вихідну потужність лазера, радіус дії системи та її ефективність, посилаючись на військовий потенціал пристрою. Але це явно лабораторний прототип на ранній стадії.

З іншого боку, PowerLight, здається, набагато ближче до комерціалізації, і компанія каже, що працює над дальньою, легкою та компактною бездротовою передачею енергії лазера з функціональними системами безпечного відключення та здатністю працювати незалежно від погодних умов.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися