Вівторок, 23 Липня, 2024

У Gartner пропонують виробникам безплатно роздавати ПК

engineer-repaired-a-computer

Ось уже кілька років поспіль ринок персональних комп’ютерів скорочується. Зараз це не так відчутно, адже все одно у світі продається щороку понад півтори сотні мільйонів настільних ПК і ноутбуків. Але аналітики Gartner попереджають, що виробникам потрібно міняти свої стратегії вже зараз. Інакше в наступні чотири роки їм краще залишити ринок готових систем.

Сьогодні для настільних комп’ютерів використовується проста стратегія регулярного оновлення «заліза» та зниження цін. Але при скороченні продажів ПК вона перестає працювати. У своєму звіті фахівці Gartner також пропонують вендорам нові підходи до продажів ПК.

Перша модель – класична, і вона не змінюється з часом, через що буде досить ризикованою. У цій моделі бренди, як і раніше, продають комп’ютери, оновлюють асортимент і знижують ціну для залучення покупців.

Другий варіант – це продаж традиційних ПК нетрадиційними методами. Комп’ютери можна роздавати безкоштовно на умовах передплати користувачів на сервіси. Виручка виробникам систем буде йти за рахунок надання послуг або реклами. Щось подібне 10 років тому пропонувала компанія Microsoft у проекті FlexGo на платформі Transmeta. А п’ять років тому частково реалізувала компанія Amazon, запропонувавши електронні книги Kindle зі знижкою за перегляд реклами.

Третій варіант для зміни бізнес-моделі – це розробка нових продуктів зі збереженням традиційної моделі продажів. Наприклад, комп’ютери повинні отримати нові можливості, стати більш інтегрованими в сучасний навколишній світ.

Четверта модель найбільш агресивна. У ній виробники ПК пропонують нові продукти і заробляють від надходжень за надання цифрових послуг. Як приклад аналітики наводять домашніх роботів, які, серед іншого, будуть розпоряджатися бюджетом користувача, купуючи продукти або витрачаючи кошти на поточні витрати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися