П’ятниця, 24 Травня, 2024

Криптовалюта за серіалом «Гра кальмара» (Squid) виявилася шахрайством на 3,3 млн доларів

Презентована кілька днів назад криптовалюта Squid за мотивами серіалу «Гра кальмара» виявилася шахрайством. Курс цієї валюти зріс на тисячі відсотків і її творці закрили проєкт. З собою вони забрали $3,38 млн грошей, які вклали користувачі.

Деякі видання одразу попереджали, що Squid має ознаки шахрайства, оскільки інвестори могли купити криптовалюту, але не мали можливості її продати.

Криптовалюта SQUID досягла максимуму за ціною 2861 долар, а потім різко впала до 0 доларів, за даними CoinMarketCap. Цей вид крадіжки, зазвичай інвесторами в криптовалюти називається “висмикуванням килима”. Він відбувається, коли творці криптовалюти швидко переводять в готівку свої монети за реальні гроші, зливаючи пул ліквідності з біржі.

Криптомонета SQUID була запущена тільки минулого тижня і включала безліч червоних прапорів, в тому числі веб-сайт тритижневої давності, заповнений орфографічними і граматичними помилками. Веб-сайт, розміщений на SquidGame.cash, зник разом з усіма іншими соціальними мережами, створеними шахраями.

Інші червоні прапорці включали той факт, що Telegram-канал SQUID, створений невідомими шахраями, не допускав коментарів від сторонніх. А аккаунт в Твіттері унеможливив для кого-небудь відповідати на повідомлення.

Але найбільшим червоним прапором було те, що ніхто з тих, хто купив монету, не зміг її продати. Це не завадило основним новинним виданням, таким як BBC, Yahoo News, Business Insider, Fortune і CNBC, публікувати заголовки про те, як нова ігрова криптовалюта Squid зросла на 83 000% всього за кілька днів.

Це лише останній приклад шахраїв, які використовують поп-культуру для залучення уваги засобів масової інформації. Аналогічна ситуація сталася на початку цього року з Mando, криптовалютою, в якій використовувалися зображення з мандалорського телешоу Disney+ – зрозуміло, без дозволу Disney.

Шахраї люблять криптопростір, тому що неймовірно важко відрізнити шахраїв від тих, хто щиро намагається створити законну криптовалюту-можливо, тому, що ідея створення власної валюти за своєю суттю шахрайська.

Є причина, чому традиційна валюта в значній мірі була прерогативою урядів протягом всієї відомої історії. Кожен, хто бере участь у даному суспільстві, повинен погодитися з тим, що валюта чогось варта, і існує мало інститутів за межами уряду, які можуть надати довіру чогось такого важливого. Лібертаріанці скажуть вам зворотне, але в цьому питанні нам доведеться з вами не погодитися.

В криптопросторі багато людей заробляють реальні долари, продаючи  монети, такі як біткоіни, або навіть більш дрібні монети, такі як Шиба-Іну. Але те, що люди заробляють на цьому гроші, не означає, що це буде тривати вічно. Криптовалюта виживе тільки в тому випадку, якщо люди будуть вірити, що це реальні гроші. І це почуття може змінюватися день у день. Криптовалюта варта тільки того, що за неї готовий заплатити хтось інший.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися