У Google незадоволені, що їхній штучний інтелект зробили військовим

Ідея полягає в тому, щоб штучний інтелект Google AI ідентифікував транспортні засоби та інші об’єкти на знятих військовими дронами відеозаписах

Співробітники Google висловили нездоволення своїм босам після того, як дізналися, що створений ними штучний інтелект залучили до служби в міністерстві оборони США. Військові використовують його для аналізу гігантських масивів відеозаписів, які постачають армійські дрони.

Використання штучного інтелекту є частиною проекту Project Maven, який відомий також під назвою Algorithmic Warfare Cross-Functional Team (AWCFT). Цей проект у квітні запустив Пентагон, щоб військові отримали перевагу на полі бою за допомогою великих даних та машинного навчання.

Ідея полягає в тому, щоб штучний інтелект Google AI ідентифікував транспортні засоби та інші об’єкти на знятих військовими дронами відеозаписах. Раніше таку роботу виконували люди, але нині обсяг контенту досяг такої величини, що став непосильним. У міністерстві оборони США кажуть, що мова йде про мільйони годин кліпів.

У відповідь на невдоволення своїх співробітників Google випустила офіційну заяву. Компанія підтвердила, що вона надала міністерству оборони США доступ до програмного інтерфейсу її системи штучного інтелекту TensorFlow. Пошуковий гігант запевняє, що ця технологія використовується лише для розпізнавання несекретних об’єктів, а також вона допомагає тільки в неагресивних випадках.

TensorFlow уперше анонсували у 2015 році, і вона стала основою для роботи пошуковика зображень Google Photos. Вона також допомагає шукати картинки в локальній пам’яті телефонів Android за їхнім текстовим описом.