У Google Play з’явилася кнопка встановлення додатків відразу з оформленою передплатою

Google пообіцяв відправляти користувачам електронні листи з попередженням про закінчення пробного терміну і списання грошей з рахунку

Google надав користувачам Android можливість встановлювати платні додатки відразу з оформленою передплатою. Наявна можливість встановити безкоштовний варіант з обмеженими можливостями залишилася.

Нова опція доступна в додатках, автор яких її активував. Встановити таким чином можна, наприклад, додаток Truecaller для блокування дзвінків від шахраїв. На сторінці програми у Google Play доступно дві кнопки. Перша «Встановити» інсталює версію з обмеженою функціональністю. Друга «Спробувати безкоштовно» відразу оформлює передплату і попереджає, що після закінчення тестового періоду з рахунку почнуть списуватися гроші.

На думку Google, такий підхід до оформлення передплати буде корисний як розробникам, так і користувачам. У магазині додатків для Android існує багато сервісів, які пропонують доступ до преміум-функцій. Однак користувачі не завжди бачать список додаткових функцій і вартість передплати. Підтвердивши оформлення, деякі потім не можуть зрозуміти, за що у них були списані гроші.

Додавання кнопки «Спробувати безкоштовно» дозволяє зрозуміти, які можливості і за якою ціною надає преміум-передплата. Для розробників це вигідно тим, що користувачі будуть залишати менше негативних відгуків після раптового списування коштів з банківської картки.

Якщо після оформлення пробного періоду користувачам додаток не сподобається, вони можуть анулювати преміум-доступ. Для цього треба відкрити бічне меню Google Play і перейти в «Підписки».

Також Google пообіцяв надіслав користувачам електронні листи з попередженням про закінчення пробного терміну і списання грошей з рахунку.