Середа, 22 Травня, 2024

У Jaguar Land Rover хочуть перетворити автомобіль на протиінфекційний прилад

Знаменитий режим Tesla із захистом від біологічної зброї може видатися не таким корисним, якщо порівнювати з планами британського автовиробника Jaguar Land Rover. Він хоче, щоб його автомобілі робили людей здоровішими. Для цього вендор планує вбивати в салоні бактерії, віруси та алергени. Рівень впливу на мікропатогени буде таким, що руйнуватиметься їхнє ДНК, роблячи їх безпечними для людей.

Кілька років тому Tesla презентувала свій режим Bioweapon Defense Mode, з яким люди всередині могли убезпечити себе від шкідливої біологічної обстановки ззовні. Але ця система розрахована на протистояння зовнішнім загрозам, адже її основу складає HEPA-фільтр. Вона нічого не може вдіяти, якщо патоген проникне всередину салону.

Рішення Jaguar Land Rover націлене на зменшення рівня захворюваності пасажирів своїх автомобілів. Мова йде, наприклад, про такі поширені інфекції, як грип чи ГРВІ. У компанії також кажуть, що автомобілі марки Jaguar Land Rover зможуть зменшити поширення стійких до антибіотиків бактерій – це суттєва проблема нинішньої медицини, від якої вже помирають люди.

Для боротьби з патогенами в салоні майбутніх Jaguar Land Rover запустять ультрафіолетове випромінювання UV-C. У медицині його використовують уже близько 70 років для дезінфекції. Таке світло має довжину хвилі 200–280 нанометрів та здатне руйнувати ДНК живих організмів. Для цього повітря із салону прокачуватиметься крізь відповідний блок ультрафіолетової дезинфекції.

Розробники прогнозують, що така система зменшить розповсюдження супербактерій на 30% та зупинить розповсюдження грипу та ГРВІ.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися