У Китаї магазини почали відмовлятися приймати готівку через зручність електронних платежів

В офіційному коментарі чиновники центробанку розповіли, що в країні стали дуже популярними такі електронні платіжні системи, як Alibaba Group Alipay чи Tencent Holdings WeChat.

Центробанк Китаю цього тижня попередив усі торгові точки, що вони порушують закон, відмовляючись приймати готівку. Популярність електронних платежів у цій країні призвела до того, що магазини почали часто відмовляти покупцям, які хочуть оплатити товари чи послуги фізичними грошима.

В офіційному коментарі чиновники центробанку розповіли, що в країні стали дуже популярними такі електронні платіжні системи, як Alibaba Group Alipay чи Tencent Holdings WeChat. Розплатитися через них можна майже за будь-що – від громадського транспорту до кав’ярень.

Простота роботи цифрових систем та відсутність проблем, що несе із собою готівка, підштовхнула торгові точки відмовлятися приймати паперові гроші. Це особливо актуально у великих містах, таких як Пекін чи Шанхай. Влада деяких населених пунктів навіть запустила рекламну кампанію про те, що контрольовані нею міста є «безготівковими».

«Електронні платежі дали новий спосіб оплати, але вони не повинні замінювати оплату готівкою, – йдеться в офіційному коментарі центробанку Китаю. – Із часом така практика може стати звичкою, і люди втратять довіру до готівки». Чиновники також додають, що відмова приймати паперові гроші є особливо несправедливою для літніх людей та жителів малорозвинених регіонів країни, для яких цифрові платежі є складними в опануванні.