Середа, 17 Липня, 2024

Що таке Huawei Technologies і чому навколо неї політичні суперечки

Останніми тижнями навколо китайського телеком-виробника Huawei розгортаються гучні події. Її топ-менеджера Менг Ванчжу арештували. Японія вводить заборону на купівлю продукції Huawei. Кілька років тому США звинуватила компанію у порушенні законів. Спробуємо розібратися, що відбувається з Huawei та чому саме вона стала об’єктом пильної уваги.

Що таке Huawei

Huawei – це найбільший світовий постачальник телеком-обладнання. Компанія є другим найбільшим у світі виробником смартфонів. Її тогорічна виручка сягнула $92 млрд, і, на відміну від багатьох китайських вендорів, її основні ринки збуту поза межами Китаю – в Європі, Азії, Африці.

Huawei заснував у 1987 році колишній військовий офіцер Рен Женгфей. Фірма залишається в приватних руках, і структура її власників невідома. Відомо, що її основні підрозділи знаходяться на півдні технологічного мегаполісу Шеньчжень, і в ній працює 180 тисяч людей.

Як Huawei стала успішною

Huawei була одним з головних постачальників обладнання у часи, коли Китай активно розвивав свої мережі. Міжнародна співпраця почалася наприкінці 90-х, і фірма запам’яталася тим, що вичавлювала конкурентів своїми наднизькими цінами. Тримати вартість продукції невисокою допомагало копіювання чужого обладнання, переважно Cisco Systems та Motorola.

Початковий економічний поштовх дозволив Huawei отримати гроші для вкладання у власні дослідження. Сьогодні Huawei продовжує інвестиції, з галузями виробництва чіпів, «хмари» та штучного інтелекту включно.

Чому обладнання Huawei забороняють

Розвідувальні агенції США припускають, що Huawei пов’язана з владою Китаю. Вони вважають, що обладнання цієї фірми може мати «закладки» чи «бекдори» – спеціальні програмно-апаратні блоки, які дозволяють китайській владі шпигувати. Публічно жодних доказів таким заявам не надали.

Зараз у світі відбувається розгортання мереж 5G, і одним з головних постачальників обладнання є Huawei.

Влада США робить кроки для витіснення Huawei з ринків США, разом із забороною державним органам купувати продукцію цієї компанії. Найбільші оператори країни, такі як Verizon Communications та AT&T, розірвали угоди про продаж смартфонів Huawei.

Більшість країн-союзників США, такі як Канада, Британія, Німеччина, поки не робили якихось кроків проти Huawei. Однак Австралія та Нова Зеландія нещодавно заборонили Huawei брати участь у будівництві мереж 5G.

За матеріалами: Reuters

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися