Понеділок, 15 Квітня, 2024

У Китаї придумали, як змусили платити за отриману по інтернету позику

Послуги мікрокредитів по інтернету дуже популярні, але вони мають високий рівень неповернення. У Китаї придумали, як гарантувати оплату взятого кредиту. Кредитні організації беруть у заручники автомобіль позичальника. У разі затримки платежів рухоме майно забирають колектори.

Кредити із заставою у вигляді автомобіля пропонують позики до 36% річних. Однак навіть попри це індустрія дуже популярна: її обсяг у 2017 році приблизно оцінили в $11,5 млрд – це третина всього кредитного сектора. Одна із таких компаній, Weidai Ltd., говорить, що середня тривалість позик – три місяці. Нині у неї понад 225 тисяч позичальників.

Для гарантування повернення такі кредитні організації встановлюють у машинах приховані трекери. На сайті Weidai відображається мапа, де в реальному часі відстежується переміщення приблизно 300 тисяч автівок, оснащених майже 600 тисячами приладів GPS.

Коли позичальник перестає платити, його автомобіль майже миттєво забирають. Найчастіше колектори приходять уночі. У місті Хучжоу представник Weidai зупинив позичальника та забрав його автівку, коли той їхав у своїх справах.

Подібна практика не подобається багатьом позичальникам, які не хочуть залишитися без власного автомобіля. Вони об’єднуються в групи, де діляться порадами з пошуку прихованих трекерів GPS. Позичальники також подають на кредиторів до суду за подібну поведінку, але за законом кредитори мають рацію і нічого не порушують.

За матеріалами: Wall Street Journal

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися