Субота, 9 Грудня, 2023

Як перевести бездротову мишу на дротове живлення та забути про розряджені акумулятори

Якщо набридло у найбільш незручний момент раптово залишатися без мишки, бо забули зарядити її акумулятори, можна перевести її на дротове живлення. У цьому разі, прийшовши додому, можна підключити її кабелем по USB і працювати так, ніби вона дротова. Акумулятор миші так завжди залишатиметься зарядженим, і можна не боятися, що він розрядиться в момент, коли мишка найбільш потрібна.

Обладнання

Необхідне обладнання: будь-який паяльник з тонким (1-2 мм) жалом, флюс (каніфоль) та припій (олов’яно-свинцевий). Купити можна в будь-якому магазині радіодеталей чи на радіоринку, вартість приладдя становитиме 100-150 грн.

Якщо паяння деталей виконується вперше в житті, тоді варто потренуватися на будь-яких непотрібних дротах та подивитися кілька роликів на YouTube. Паяти просто: необхідно покрити місця припаювання флюсом та щільно притиснути їх один до одного. Після цього необхідно накрити місце припаювання дротом припою та на 2-3 секунди торкнутися місця спаювання гарячим паяльником. Прибравши паяльник, почекати 2-3 секунди застигання припою, і деталі спаяні одна з одною.

Компоненти

Для адаптації бездротової мишки до дротового живлення знадобиться регулятор напруги LM317. Він має переваги в компактному розмірі та дуже простому підключенні – необхідно мати лише два резистори для його налаштування. Ціна цієї мікросхеми – 10-15 грн. Вартість резисторів: 1-2 грн. Дроти – безкоштовно з будь-яких неробочих навушників.

Для визначення номіналів резисторів спершу потрібно подивитися на етикетку, наклеєну на мишці, та знайти там її робочу напругу. Якщо мишка живиться від двох елементів AA чи AAA, тоді це 3 вольти. Для одного елемента АА чи ААА – це 1,5 вольти. Мишки з літій-іонними акумуляторами мають робочу напругу 4,2 вольти, але в них також вбудована система заряджання кабелем microUSB.

Знаючи робочу напругу, скористайтеся калькулятором для LM317, розрахувавши потрібні два резистори для налаштування бажаної напруги.

Наприклад, Bluetooth-мишка Talisman MO-315BT живиться від двох елементів ААА («мізинчикові батарейки»). Це означає, що її робоча напруга дорівнює 3 вольтам. Цей параметр необхідно ввести в поле Vout. Значення резистора R1 можна вибрати довільно, наприклад 100 Ом. Натиснувши Calculate, калькулятор видасть значення резистора R2, який потрібен для зменшення напруги 5 вольт від USB до робочих 3 вольт для миші.

Операція

У корпусі мишки необхідно встановити роз’єм для підключення живлення. Для зручності варто вибрати microUSB, який сьогодні найбільш поширений. Акуратно в корпусі миші необхідно вирізати місце для роз’єму та зафіксувати його клеєм.

Попередньо до роз’єму microUSB потрібно припаяти два дроти, бажано червоного та чорного кольорів. Зробити це потрібно за схемою:

Наступним кроком є збирання понижувача напруги з 5 вольт до 3 вольт. Це необхідно виконати за схемою:

Мікросхему LM317 необхідно підключати як показано на малюнку. Резистори можна приєднувати будь-якою стороною.

Для індикації заряджання можна паралельно приєднати світлодіод, як показано на схемі. Колір світлодіода можна обрати на власний смак, а для його роботи також потрібен резистор, наприклад, на 100 Ом. Якщо робоча напруга регулятора лише 1,5 В, світлодіод потрібно червоним дротом підключити до input. Приєднати світлодіод можна за схемою:

В реальності, залежно від власної акуратності, вийде приблизно така схема, яку залишиться упакувати назад в корпус:

Результат

У результаті вийшла унікальна мишка, з якою можна забути про заряджання акумуляторів. А завдяки стандартним елементам живлення залишається можливість їх змінити у будь-який момент і миттєво продовжити роботу чи розваги.

Такої зручності не може запропонувати навіть бездротова миша від Apple.

При неправильному підключенні компонентів миша може вийти з ладу

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися