У Китаї виправлятимуть поведінку в інтернеті

Китайська влада ввела новий метод цензурування інтернету. Вона запровадила систему кредитів, у якій кожен інтернет-користувач отримуватиме бали за гарну поведінку та гідні вчинки в онлайні. За погану – бали зніматимуться, аж до повної заборони підключатися до Мережі. Запрацювати у повному масштабі нова рейтингова система має до 2020 року.

Наприклад, покупку відеоігор в інтернет-магазинах керівництво країни вважає негативним вчинком: з кожним подібним придбанням житель Китаю буде втрачати бали. Зовсім інша справа – посудомийна машина, за покупку якої влада готова всіляко заохочувати.

Відеоігри – лише частина історії про нову систему цензурування. Підрахунок балів ведеться за п’ятьма напрямками: кредитна історія, поведінка, працьовитість, характерні ознаки людини та активність у соціальних мережах. Рейтинг можна буде подивитися на порталі  Credit China чи в спеціалізованому додатку  Sesame Credit.

Наприклад, якщо житель Китаю залишить на одній з інтернет-сторінок коментар, що збігається з думкою влади, то його чекає нарахування додаткових балів. Останні дадуть змогу отримувати більше благ: візи з меншими чергами, вигідніші кредити тощо. І навпаки: за розпускання пліток у соцмережах жителі країни можуть позбутися доступу до інтернету до кінця життя.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я