У Києві відкрився музей раритетних комп’ютерів Apple

Зараз колекція нараховує близько 70 експонатів – з 1981 по 2017 роки

Українська компанія MacPaw, яка займається розробкою софту для очищення комп’ютерів, відкрила свою колекцію старих комп’ютерів для публіки. Її офіс перетворився фактично на музей раритетної комп’ютерної техніки Apple.

Зараз колекція нараховує близько 70 експонатів – з 1981 по 2017 роки. Більшість комп’ютерів придбали на аукціоні в Нью-Йорку. Серед них є культовий Macintosh 128k, особисто підписаний Стівом Возняком. Родзинками колекції організатори вважають Apple IIc и iMac G4.

 

 

Окрім них у колекції є також такі відомі девайси:

  • NeXT Cube;
  • Original iMac;
  • 1994 iBook;
  • PowerMac G4;
  • Powerbook G4 Aluminum;
  • iBook;
  • 12″ Powerbook;
  • eMac;
  • iMac G5;
  • Powerbook G3.

Також в експозиції є раритетні моделі айфонів, книги про дизайн Apple і постери компанії Think different.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Музей розміщується в бізнес-центрі «Торонто-Київ», в офісі компанії. Виставка, кажуть організатори, буде постійною і безплатною. Щоб її подивитися, відвідувачам потрібно буде тільки попередньо записатися на екскурсію. Зареєструватися можна на сайті компанії https://macpaw.com/ru.

А ось ознайомитися з програмним забезпеченням ранніх комп’ютерів Apple можна вдома по інтернету. Мова йде про класичний настільний комп’ютер Apple Macintosh, для якого доступне різноманітне програмне забезпечення, зокрема, графічний редактор MacPaint і текстовий процесор MacWrite. Подібне стало можливим завдяки новій ініціативі сервісу Internet Archive, який займається збереженням комп’ютерної спадщини.

Інтернет-архів опублікував (https://archive.org/details/softwarelibrary_mac) на своїх сторінках програмне забезпечення для операційної системи Mac OS System, на якій працювали комп’ютери Apple у 80-х та 90-х роках. Серед них були такі машини, як Macintosh зі 128 КБ та 512 КБ оперативної пам’яті.

Онлайн доступно близько 40 програм для цих машин, які працюють на Mac OS System версій 6 та 7.1. Серед них є ігри, наприклад, Dark Castle, і прикладні програми, такі як Microsoft MultiPlan Version 1.11, Microsoft Flight Simulator, MacPaint, MacWrite 4.5.

Окрім тестування комп’ютерної системи того часу, на сайті Internet Archive також можна зазирнути в історію розвитку світу Apple. На порталі зібрано близько 150 відсканованих журналів з 80-х та 90-х років, зокрема, випуски від дати прем’єри класичного Macintosh, яка відбулася у квітні 1984 року.