В Україні буде заборонено доступ до деяких російських інтернет ресурсів. У список санкцій також потрапили популярні поштові сервіси. Щоб не втратити доступ до своєї пошти на Яндекс або Mail.ru, її можна перенести на інший поштовий сервіс, наприклад, на Gmail. Для цього існує два зручних варіанти.

Можна повністю перенести пошту і контакти в Gmail та відмовитись від використання старого e-mail. А можна не тільки перенести пошту, але й продовжити користуватися старим e-mail, але вже зі свого облікового запису Gmail.

Як перенести всю пошту і контакти на Gmail

Зрозуміло, що для початку потрібно завести собі акаунт в Gmail. Потім заходимо в Налаштування -> Облікові записи й імпорт-> Імпортуйте дані з іншої електронної адреси.

Перенос пошти на Gmail

Далі просто дотримуєтесь інструкції: потрібно ввести ваш e-mail та пароль до поштової скриньки.

Пошагова інструкція для імпорту пошти на Gmail

Імпорт контактів та пошти в Gmail

Після всіх процедур у Gmail з’явиться папка з ім’ям, яке відповідає вашій старій поштовій адресі на сторонньому ресурсі. У ній будуть всі ваші старі листи. У папці «Контакти» з’явиться вся адресна книга зі старої скриньки.

Так виглядає папка з перенесеною поштою із Яндекса в Gmail

Важливо! Вищеописана процедура може не вийти, якщо в старому поштовику заборонено доступ до протоколу POP3. Якщо коротко, то це стандартний інтернет-протокол, котрий дозволяє отримувати пошту з віддаленого сервера.

В Яндексі потрібно вручну дозволити доступ до поштової скриньки за допомогою протоколу POP3. Для цього заходимо в Налаштування -> Особисті дані, підпис, портрет і в лівому меню вибираємо «Підключення поштових програм». Тут потрібно встановити галочки, щоб Gmail зміг забрати пошту з Яндекса.

Так включаєтсья POP3 в Яндекс

Як зв’язати свою поштову скриньку з Gmail

Другий спосіб не менш зручний. Можна продовжувати користуватися поштовою скринькою на сторонньому ресурсі, але керувати ним з Gmail. Як і в попередньому випадку, заходимо в Налаштування -> Облікові записи й імпорт, а потім вибираємо пункт «Додати обліковий запис пошти». Після введення вашої старої адреси Gmail запропонує скористатися послугою Gmailify. На скриншотах нижче показано, як це буде відбуватися.

Утиліта Gmailify дуже зручна у Gmail

Через Gmail можна відправляти листи від імені пошти Яндекса

Після цього ви зможете вибирати в налаштуваннях листа, з якої поштової скриньки його відправляти.

Можна вибирати від якого імені відправляти листи - зі скриньки Яндекса або Gmail

Людина, якій ви надішлете лист, буде бачити, що він відправлений зі скриньки Яндекс, а не з Gmail.

 • Игорь Рузенко

  як можна перенести пошту з Яндекса на іншу почту , коли пошта яндекса уже заблокована з усім її вмістом. Це просто наглість , без попередження заблокувати пошту. Нехай би дали хоть якийсь шанс або деякий термін для переходу на іншу пошту.

  • Wise Snail

   “Воля-кабель” давно использует серверы yandex. Мой почтовый ящик работает. Я проверяю почту не через интернет-браузер, а через почтовый клиент.
   Сделайте всё, как описано в статье, и должно получиться, поскольку с серверов Гугла доступ к серверам Яндеса есть. Блокирует доступ не Яндекс.

 • Ірина Ткаченко

  з mail.ru не спрацьовує

  • Demydiuk Kateryna

   теж саме, як перенести з mail.ru?

   • Катерина, дивіться мій коментар Ірині вище

    • Demydiuk Kateryna
     • Я не перевіряв саме домен list.ru, але цей надпис говорить тільки про те, що ви невірно вводите або логін або пароль.

     • Demydiuk Kateryna

      ввожу все вірно, 100% а list.ru це і є від mail.ru

     • Мда, вы похоже правы. Завел ящик на list.ru и та же проблема. Я попробую поиграться с ним и отпишусь здесь завтра

     • Demydiuk Kateryna

      дякую, буду чекати!)

     • Катерина, запрацювало. Не можу сказати, що саме змінилося, але з ранку я звону спробував 1 та 2 метод і цього разу в мене прийняло пароль та скачало пошту. Спробуйте сьогодні.

     • Demydiuk Kateryna

      спробувала, але сьогодні все так само… а що значить фраза: “увійдіть у систему іншого постачальника електронної пошти, щоб підтвердити й заповнити поля перевірки словом і цифрою (captcha) або зображенням, а потім спробуйте виконати імпорт знову.” ?

     • Мабуть вам треба зайти у у свою пошту на list.ru. Можливо, ви стільки разів вводили пароль, що там капча вилізла і треба її пройти.

     • Demydiuk Kateryna

      а де цю капчу шукати на пошті? ))

     • Аляев Михаил

      треба логін юзера писати повністю: user@list.ru
      здається, лінощі й тут заважають!

     • Demydiuk Kateryna

      що?

  • Що саме у вас не спрацьовує? Дивіться, робите усе, як сказано у розділі “Як зв’язати свою поштову скриньку з Gmail”. Далі заходите в ящик Gmail і там уже є окрема папка, яка зветься так само, як ваш email з mail.ru. В ній усі ваші листи. На скріншоті нижче показано, як це виглядає в моїй тестовій скриньці.

   З повагою, Дмитро Костюк. https://uploads.disquscdn.com/images/1c492fbe6ec235f2f1f4f247a8ce9291a544f19d930a539f57763f848e272292.jpg

 • Злата Дерма

  Спасибо за рекомендации! По вашей инструкции перенесли почту нашей клиники http://lazerdot.com.ua с Яндекса на гмэил и все прекрасно работает. Настроили переадресацию с двух старых почт, разобрались с оформлением и подписи и даже нашли немало плюсов в этом мероприятии.