У Києві з’явився магазин, де приймають біткоїни

Криптовалюта Bitcoin набирає в Україні обертів. Спершу асоціація Bitcoin Ukraine Foundation приєдналася до міжбанківської асоціації EMA, а Нацбанк висловив готовність до спільної з BFU роботі над проектом української Bitlicense. Тепер жителі Києва  можуть купувати за криптогроші продукти харчування. У продуктовому магазині «Натуральні продукти» (вул. Глибочицька, 32а) починають приймати до оплати біткоїн, повідомляє ресурс Forklog.

При оплаті покупок криптовалютою пропонується знижка 10%. А з урахуванням рухомого курсу цих віртуальних грошей сума в біткоїнах буде постійно різною. Власник магазину Олесь Слободенюк розповів про те як буде вираховуватися вартість продуктів при оплаті криптогрошима: вартість молока – 12 грн. Знижка 10% за акцією – 10,8 грн. Вартість BTC на момент розрахунку біржі btc-e – $239,4. Вартість USD в Приватбанку: купівля – 20, продаж – 22. Розрахунковий курс візьмемо як середній між цими значеннями – 21 грн. Нарешті вартість придбаного молока становитиме 10,8/(239,4*21)=0,002148 btc.

Поки ініціатива продавати продукти за біткоїн більшою мірою є ентузіазмом, та й готових рішень для інтеграції криптовалюти у свій бізнес власникам магазину знайти не вдалося. Тому для конвертації однієї валюти в іншу використовуються «Google таблиці»

«У зв’язку з тим, що вартість продукції визначається в гривнях, а облікова система магазину не підтримує обмін у біткоїни кожні 15 хвилин, то спочатку буде створений електронний документ з формулами, де буде досить вбити вартість біткоїна і курс долара», – розповідає Слободенюк.

А якщо у вас немає біткоїнів, щоб спробувати ними розрахуватися, тоді придбати цю валюту допоможе наш матеріал.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я