Субота, 22 Червня, 2024

У новий рік – без CyanogenMod

cyanogenmodОсь і казочці кінець: Cyanogen Inc у своєму блозі повідомила про вимкнення серверів з усіма сервісами і «нічними збірками» прошивок. Дата вимкнення серверів – 31.12.2016.

Таким чином, раніше сказане про те, що пристрої на Cyanogen OS будуть підтримуватися після реструктуризації компанії, виявилося брехнею. Новий проект Cyanogen OS так само, як і CyanogenMod, скоріш є мертвим, аніж живим.

Напрацювання компанії залишаться у відкритому доступі, щоб всі бажаючі змогли продовжувати використовувати їх та випускати власні прошивки. Ось тільки проблема в тому, що без єдиного управління та консолідації поодиноким розробникам навряд чи вдасться досягти рівня, який був у CyanogenMod.

Прошивка OmniRom втратила колишню популярність, SlimRom також, MIUI все більше стає схожим на просто оболонку від Xiaomi, аніж перероблену прошивку. Однак надія ще існує. Стів Кондик (Steve Kondik), один з співзасновників Cyanogen, який залишив компанію порівняно недавно, вирішив не відходити від ідеї вільного програмного забезпечення і почав роботу над прошивкою Lineage OS, яка продовжить розвивати ідеї, закладені в CyanogenMod. Можливо, що до проекту долучаться інші розробники з команди CyanogenMod.

Що стосується Cyanogen Inc, компанія продовжить займатися проектом Cyanogen Modular OS. Фактично це спроба запропонувати виробникам смартфонів «шматки» з Cyanogen OS, такі як галерея, додаток камери та інші частини прошивки. Незрозуміло лише, кому це може знадобитися. Практично у всіх виробників є свої аналоги, створені власними  силами, а навіть якщо їх немає, усі подібні додатки є у відкритому доступі, та й за необхідності виробники можуть просто взяти сервіси Google.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися