У роз’єму 3,5 мм для навушників з’явився новий противник

Хвиля відмови від стандартного штекера 3,5 мм для навушників набирає обертів. Окрім Apple від нього також захотіла відмовитися компанія Intel. Вона в партнерстві з китайським виробником випустила нові смартфони, в яких навушники треба підключати через конектор USB-C. Раніше на форумі розробників у Шеньчжені компанія також висловила пропозицію відмовитися від штекера 3,5 мм для аудіо.

Хоча користувачі прохають залишити стандартний роз’єм, виробники від нього поступово відмовляються. Причина в тому, що це єдиний аналоговий штекер у сучасному смартфоні, і, за їхніми словами, він займає надто багато місця. Водночас конектор USB-C буде універсальним – до нього можна підключати зарядні пристрої, кабелі пересилання даних, навушники тощо. Окрім цього, зі смартфонів можна буде винести звуковий підсилювач – тепер його необхідно буде встановлювати в навушниках. А завдяки цифровому інтерфейсу подібну носиму аудіотехніку можна перетворити на фітнес-трекери, додавши до них кілька датчиків.

Керівництво Huawei – одного з найбільших китайських і одного з п’яти найбільших світових виробників смартфонів – розповіло порталу Androidcentral про можливі плани. Вендор вважає зникнення роз’єму 3,5 мм у майбутньому цілком можливим через повсюдний перехід виробників на стандарт USB-C.

«Головною причиною цьому є факт підтримки роз’ємом Type C зарядки, підключення периферійних пристроїв, відтворення аудіо- і відеофайлів, – каже віце-президент з лінійки смартфонів компанії Huawei Чангжу Лі. –  Роз’єм 3,5 мм втрачає свою актуальність, за винятком випадків, коли користувачеві необхідно підключити до телефона зовнішній жорсткий диск по USB під час прослуховування музики в навушниках».