Субота, 2 Березня, 2024

У Сан-Франциско роботам дозволили вбивати людей

Поліція Сан-Франциско отримала дозвіл міської влади вбивати мирних жителів за допомогою роботів. Це реальний поворот подій, який підкреслює появу надзвичайно тривожної нової тенденції в поліцейській діяльності, кажуть правозахисники.

Поліція стверджує, що офіцери можуть застосувати роботів під час масової стрілянини або проти терористів-смертників, повідомляє San Francisco Chronicle.

Раніше поліція вже використовувала роботів-вбивць у Сполучених Штатах. У 2016 році поліція Далласа стала першою в країні, яка підірвала озброєного вибухівкою робота, щоб убити підозрюваного, який застрелив п’ятьох поліцейських Далласа.

Звичайно, це дуже специфічний і майже фантастичний сценарій. Насправді здається ймовірним, що ми поступово побачимо, як поліція розгорне роботи-вбивці в менш надзвичайних обставинах.

Поліція Сан-Франциско вже отримала дозвіл відстежувати живі канали спостереження, незважаючи на заперечення захисників прав на конфіденційність на початку цього року.

Ця новина також з’явилася після того, як минулого місяця поліція в Окленді попросила дозволу озброїти роботів потенційно смертоносними насадками, схожими на дробовик, але кілька днів потому відмовилася від цієї ідеї.

За даними Chronicle, з 2010 року поліцейське управління Сан-Франциско придбало понад десять роботів. Поки що жоден не був обладнаний для вбивства людей.

Деякі міські наглядачі, які голосували проти цього рішення, були приголомшені новим політичним рішенням.

«Існує серйозний потенціал для неправильного використання та зловживання цією технологією військового класу, і нульової демонстрації необхідності», – сказав керівник Дін Престон на засіданні правління.

«Як тільки ми побачимо, що один департамент зробить цей крок так публічно, як Сан-Франциско, це відкриє шлюзи, я боюся», — сказав Альберт Фокс Кан, виконавчий директор проекту з контролю за технологіями спостереження Surveillance Technology Oversight Project.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися