У США пропонують заборонити користуватися смартфонами людям до 21 року

Смартфони видаються безпечними, поки не бачиш статистику смертей з їхньої вини

У США останніми роками відбувається суспільний злам щодо зброї. Багато хто пропонує заборонити володіння нею, а інші – агітують за дозвіл на вільне володіння. Влада американського штату Вермонт вирішила на законодавчому рівні продемонструвати всім абсурдність заборони використання зброї. Тому вона представила законопроект, який передбачає заборону на використання мобільних телефонів для осіб віком до 21 року.

Автор законопроекту, сенатор-демократ Джон Роджерс, розповідає, що люди віком до 21 року недостатньо розвинені, щоб безпечно користуватися мобільними телефонами. Якщо фраза сенатора здається дивною, то згадайте, що людей віком до 21 року вважають недостатньо дорослими для купівлі алкоголю, цигарок, володіння зброєю.

Смартфони видаються безпечними, поки не бачиш статистику смертей з їхньої вини. Творці законопроекту кажуть, що мобільники є головною причиною смерті дітей. Це і керування автомобілем з одночасним триманням телефона в руках, і хуліганство та крадіжки, і самогубства внаслідок кібербулінгу тощо. Через телефони також вербують терористів та поширюють фейкові новини.

За володіння чи використання телефона особою віком до 21 року законопроект пропонує ув’язнювати на термін до одного року. Також винна людина повинна буде заплатити штраф у 1000 доларів.

Хоча сам Джон Роджерс, який є фанатом права громадянина на право зберігати та носити зброю, не збирається голосувати за своє творіння, документ має шанс стати законом. Прихильники зброї вважають, що такий закон є гарним способом показати абсурдність заборони на володіння зброєю.