П’ятниця, 12 Липня, 2024

У світі ПК зріє революція: ноутбуки та десктопи хочуть перевести на Qualcomm

Виставка Computex 2017, яка проходить цими днями, показує, що у світі комп’ютерів скоро може статися переворот. Microsoft розширює свій проект з підготовки Windows 10 до роботи на процесорах ARM Snapdragon. Їх випускає компанія Qualcomm, і виготовляти ноутбуки та десктопи з такими чіпами вже погодилися Asus, HP та Lenovo.

Якщо користувачам сподобаються пристрої на базі ARM, монополія чіпів x86 від Intel та AMD зникне. Остання існувала кілька десятиліть поспіль, причому останніми роками в цій монополії також виокремився монополіст – Intel. Деякі експерти впевнені, що саме через це кожне нове покоління процесорів продуктивніше за попереднє лише на 5-15%. Монополія Intel також є причиною, чому ми не бачимо дешевих та продуктивних ноутбуків, а в бюджетних лептопах ціною $300 на процесор припадає близько $100.

Qualcomm обіцяє, що напрацювання компанії у сфері чіпів для смартфонів стануть у пригоді ПК. З її процесорами ноутбуки, наприклад, зможуть працювати без підзаряджання до 20 годин.

Пристрої з Windows 10 на базі топового процесора Snapdragon 835, який використовується у таких смартфонах, як Samsung Galaxy S8, HTC U11, Sony Xperia XZ, вже знаходяться в розробці.

Вони конкуруватимуть з машинами на базі чіпів Intel у сегменті, який сама Microsoft називає «завжди підключені ПК». Це комп’ютери, які матимуть деякі особливості сучасних смартфонів: робота протягом всього дня та швидкий стільниковий інтернет.

«Усе обертається навколо ідеї, що ПК повинен бути підключеним так само, як смартфон, – розповів в інтерв’ю виданню PC World віце-президент Qualcomm Дон МакГвайр. – На наявних комп’ютерах з Windows 10 режим очікування означає, що машину виключили. Але Qualcomm обіцяє більші можливості в режимі очікування».

Під час демонстрації на Computex представники Qualcomm показали систему розробки для Windows 10 ARM, яка працювала на процесорі Snapdragon 835. На цій машині запустили офісний пакет Microsoft Office, який працював, за твердженнями журналістів, без помітних затримок. Цей комп’ютер також одночасно передавав потокове відео без ривків.

Хоча такі гіганти, як Asus, HP та Lenovo, зацікавилися можливостями, що пропонує Qualcomm, революції у світі ПК може не статися. Адже перехід на чіпи ARM Microsoft пробувала ще у 2012 році. Тоді компанії Asus, Dell, Lenovo та Samsung випустили ноутбуки на базі Windows RT. Це була спеціальна версія ОС, яку адаптували для чіпів ARM. Однак вона мала багато обмежень програмного забезпечення та не дозволяла запускати звичайні додатки, через що і провалилася.

У Qualcomm впевнені, що нині ситуація інша. «Тоді це було починання, яке обіцяло дуже багато, але не втілило багато чого в реальності, – каже МакГвайр. – Це не Windows RT версії 2. Це повноцінна Windows, яка працює на новій платформі».

Представники Qualcomm говорять, що їхні процесори можуть запускати як 64-бітні універсальні додатки Windows, так і старі 32-бітні програми. Однією з таких, наприклад, є популярний архіватор 7 Zip, роботу якого також продемонстрували під час конференції.

Окрім програмних тестів та системи розробки на Computex не показали прототипів ноутбуків ARM з Windows 10. У Qualcomm кажуть, що вони почнуть з’являтися пізніше цього року. Ціна на подібні девайси очікується від $600 до $800.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися