Вівторок, 18 Червня, 2024

У Вінниці викрили українcьку найбільшу криптоферму

Співробітники СБУ закрили найбільшу в Україні ферму з видобування криптовалют. Вона діяла у Вінниці та нараховувала майже 5000 пристроїв.

Ферма знаходилася в одному із колишніх складських приміщень АТ «Вінницяобленерго» і використовувала незаконне підключення до електромережі. Щоб приховати діяльність криптоферми використовувалися умовні електролічильники.

Щомісячна сума збитків від такої діяльності може становити від 5 до 7 млн грн. При цьому незаконний відбір електроенергії міг призвести до глобальніших наслідків – без світла могли залишитися цілі квартали Вінниці.

Всього правоохоронці вилучили:

– 3800 ігрових приставок PlayStation 4;

– понад 500 відеокарт;

– 50 процесорів;

Оригінальні ігрові приставки PlayStation 4, які можна бачити на представлених СБУ фото, мають відеоядро з 18 обчислювальними блоками, які загалом пропонують обчислювальну потужність на рівні 1,84 TFLOPs. Оновлена PS4 Pro має обчислювальну потужність на рівні 4,2 TFLOPs завдяки наявності 36 блоків обчислення. Обидві моделі мають 8-ядерний процесор AMD Jaguar, який також теоретично можна використовувати для видобування криптовалют.

PS4 пропонує 8 ГБ оперативної пам’яті GDDR5 з пропускною спроможністю 5,5 ГБіт/с, що з урахуванням 256-бітного інтерфейсу пам’яті дозволяє PS4 мати пропускну здатність до 176 ГБіт/с. Версія консолі з приставкою Pro має пам’ять з пропускною спроможністю 6,8 ГБіт/с, що означає пропускну здатність пам’яті в консолі на рівні 217,6 Гбіт/с.

Для порівняння, одна з найкращих відеокарт для видобування криптовалют Radeon RX 580 має пропускну здатність пам’яті у 256 ГБіт/с. Теоретично, консоль PS4 Pro може бути близькою до Radeon RX 580 при видобуванні криптовалюти Ethereum.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися