У Європі запустили електропотяг на батарейках – уперше за 60 років

У німецькому підрозділі Bombardier кажуть, що близько 40% німецьких залізних доріг не електрифіковані. Потяг на батарейках є привабливою можливістю відносно легко вирішити цю проблему.

Канадський виробник Bombardier відродив для Європи забуту альтернативу дизельним локомотивам. Це електропотяги, які працюють на батарейках. У компанії кажуть, що це перша за останні 60 років подібна модель.

Запуск пройшов у Берліні, де показали електрогібрид Bombardier Talent 3. Його основу склав локомотив Bombardier MITRAC, який можна оснащувати різними типами акумуляторів та електричних двигунів. Потяг уже здійснив свій перший рейс, покатавши єврочиновників та міністрів.

У німецькому підрозділі Bombardier кажуть, що близько 40% німецьких залізних доріг не електрифіковані. Потяг на батарейках є привабливою можливістю відносно легко вирішити цю проблему. Розробка в $4 млн є економічно та екологічно кращою за наявні альтернативи.

Презентована модель може подолати на одному заряді до 40 кілометрів, однак у майбутніх апдейтах цю цифру планують підняти до 100 кілометрів. У Bombardier кажуть, що такий транспорт не має шкідливого вихлопу та має 90% коефіцієнта корисної дії.

Німеччина сьогодні докладає багато зусиль для відмови від дизельних локомотивів. Раніше цього року в країні випробували потяг компанії Alstom, яка показала модель Coradia iLint – локомотив на водневому паливі. Такий потяг має прогнозовану дальність до 1000 кілометрів на одному балоні водню. У Німеччині також хочуть наздогнати Нідерланди, в яких 1000% їхніх електропотягів працюють на енергії вітру.

У 2019 році оператор німецьких залізних доріг Deutsche Bahn (DB) почне 12-місячне комерційне тестування нового потягу Bombardier поряд з озером Констанс на південному заході Німеччини.