Uber пообіцяла не шпигувати після завершення поїздки

Додаток Uber завжди відстежував координати своїх користувачів під час замовленої ними поїздки

Додаток Uber перестане відстежувати місцеположення користувача після того, як він завершить свою поїздку. Крім того, стеження ставитимуть на паузу, якщо юзер закриє додаток. Зараз Uber збирає дані про місцезнаходження пасажира ще п’ять хвилин після виходу з таксі, навіть якщо додаток працює у фоні. Про це розповів директор Uber з безпеки Джо Салліван в інтерв’ю інформаційному агентству Reuters.

Uber

Зміни відбудуться в наступному оновленні програми. Користувачі iPhone мають отримати його вже найближчими днями. На Android-пристроях оновлення вийде пізніше, і компанія не уточнює, коли саме.

За словами Саллівана, коли Uber почав відстежувати місце розташування пасажирів після поїздки, керівництво компанії недостатньо чітко пояснило клієнтам переваги цього підходу. Тому нововведення компанії викликало критику. Салліван визнає, що Uber здійснює недостатньо експертний підхід до питань приватності.

Додаток Uber завжди відстежував координати своїх користувачів під час замовленої ними поїздки. У компанії пояснюють, що це робиться задля безпеки пасажирів та покращення сервісу. Раніше стеження обмежувалося виключно періодом самої поїздки. Крім того, якщо пасажир не бажав ділитися такими даними, він міг просто закрити програму, після чого вона зупиняла своє шпигування.

У листопаді 2016 року компанія випустила оновлення із суттєво зміненими правилами стеження. Користувачі отримали вибір: вони могли повністю відмовитися від відстеження місця розташування або погодитися на його відстеження навіть при закритому додатку. Останнє діяло не тільки під час поїздки, але і протягом п’яти хвилин після її закінчення. Перед тим як почати стежити за пасажирами при закритому додатку, Uber вніс відповідні зміни у свої правила обслуговування клієнтів. Про це стало відомо в травні 2016 року.

Уже в червні американський Центр електронної приватної інформації (EPIC) подав скаргу на компанію до Федеральної торговельної комісії США (FTC), називаючи внесені зміни «незаконними і такими, що вводять в оману». EPIC – це незалежна некомерційна організація у Вашингтоні, яка займається залученням громадської уваги до випадків порушення приватності та прав людини.

Опитані виданням The Verge користувачі Uber негативно відгукнулися про нові правила стеження. За їхніми словами, вони не були впевнені, що стеження після поїздки обмежиться п’ятьма хвилинами, а не триватиме далі.

Співробітники Uber також відомі тим, що використовують шпигунські функції за власними потребами. Наприклад, у 2014 році генеральний менеджер компанії Джош Морер відстежував координати журналістки, яка йшла до нього на зустріч. За це компанія мала сплатити $20 тисяч штрафу.