Субота, 2 Березня, 2024

Instagram розширює квадрат: можна додавати прямокутні фото

Сервіс Instagram уперше за п’ять років свого існування змінив формат опублікованих фото і відео. Він дозволив додавати в альбоми вертикальні і горизонтальні знімки. Поки що в один альбом можна додавати знімки лише одного типу.

instagram

Додатковий формат фотографій у портретному та ландшафтному варіантах з’явився ще в лютому для обмеженої кількості користувачів. Днями ця можливість стала доступною всім користувачам Instagram.

Приблизно одна п’ята частина опублікованих в Instagram записів має неквадратну форму, розповідають представники сервісу. Внутрішнє дослідження компанії показало, що користувачі часто відмовляються від публікації знімків в Instagram, якщо вони не дозволяють вмістити в квадратній зоні весь потрібний контент – наприклад, у разі зйомки групових фото чи високих об’єктів. Деяка частина аудиторії використовувала сторонні інструменти для публікації знімків нестандартних пропорцій.

Тепер Instagram дозволяє завантажувати контент, із відео з оригінальним співвідношенням сторін включно, і відображати його без білих рамок. Як для портретного, так і для альбомного формату пропорція може бути у проміжку між 1,91?1 до 4?5. На сторінці профілю користувача фотографії і відео, як і раніше відображаються плиткою з квадратних зображень.

Форма фото залишається єдиною для всіх знімків і відео в альбомі, що особливо важливо для мобільних пристроїв. Як і раніше, можна розміщувати до 10 фотографій в одному альбомі.

З моменту запуску 6 жовтня 2010 року Instagram дотримувався концепції квадратних фотографій і до недавнього часу практично не поліпшував їхню якість. Її збільшили лише на початку червня 2015 року до 1080х1080 пікселів, тоді як раніше роздільна здатність становила 640х640 пікселів.

Про вибір квадратної форми у 2011 році розповів засновник Instagram Кевін Сістром. Він сказав, що компанії просто сподобалося використовувати формат квадратних фотографій: він краще виглядав у стрічці і дозволяв виділятися серед конкурентів. До таких пропорцій Сістром звик ще з часів навчання в Стенфорді, коли їздив вчитися фотографії в Італію за обміном і за порадою свого викладача використовував для практики плівковий фотоапарат Holga з квадратним кадром.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися