Субота, 13 Липня, 2024

Uber проти Uklon: порівняння можливостей додатків

Запуск сервісу перевезень Uber сколихнув ринок таксі, у всякому разі в столиці. Хоча на старті Uber зіткнувся з деякими проблемами, сервіс встановив новий стандарт якості для мобільних додатків з виклику таксі. Головний суперник Uber – Uklon – швидко перейняв найкраще від конкурента, при цьому додавши нових функцій.

TechToday порівняв можливості мобільних додатків обох сервісів з точки зору зручності і функціональності у столичних умовах.

Інтерфейс: 1:0 на користь Uber

Головний екран додатка Uber має мінімум елементів. Усе розраховано таким чином, щоб відразу зробити замовлення. Усі написи добре читаються навіть на маленькому дисплеї, налаштування і додаткові можливості винесені в бічне меню.

Uber: інтерактивний головний екран і зручне меню з налаштуваннями
Uber: інтерактивний головний екран і зручне меню з налаштуваннями

Водночас головний екран Uklon переобтяжений налаштуваннями, додаткові опції відображаються малим, менш контрастним шрифтом, що створює незручності на пристроях з малими екранами.

uber_vs_uklon_03
Uklon: дрібний шрифт, багато опцій, старий інтерфейс для iOS-додатка

Зазначимо, що ці зауваження справедливі для Android-додатка Uklon, оскільки версія для iOS поки що має старий інтерфейс і функціональність, до якої було додано можливість оплати за допомогою картки.

Оформлення замовлення: 1:1 Uklon надає більше

Головні «фішки» Uber – відображення приблизного часу до подачі авто та можливість побачити автомобілі на мапі в реальному часі. Замовляючи авто в Uber, клієнт повинен мати уявлення про принципи роботи сервісу та його вимоги до водіїв та автівок. У той самий час «Уклон» пропонує гнучкі налаштування: наочний вибір класу авто, додаткові вимоги, як-от можливість палити в салоні чи транспортування домашніх тварин, замовити таксі на певну дату та час.

Крім того, у додатку «Уклон» легко вказати кілька пунктів призначення, вказати необхідну адресу на мапі.

Фінансовий погляд: 1:2 на користь Uklon

Одна з головних особливостей Uber – робота без готівки, розрахунок вартості поїздки здійснюється автоматично та може змінюватися залежно від ситуації на дорогах, змін у маршруті для об’їзду заторів тощо. Крім того, сервіс не працює за межами міста. У свою чергу Uklon надає можливість розрахуватись як карткою, так і готівкою, прискорити пошук авто, додавши «чайових» понад розрахункову суму, працює у передмістях. До того ж розрахункова вартість поїздки є остаточною, тоді як Uber називає лише приблизну ціну.

uber_vs_uklon_02
Uber відображає приблизну вартість поїздки, а Uklon – остаточну

Uber пропонує гратися в систему бонусних поїздок та промокодів, які не завжди спрацьовують. Наприклад, люди, які отримували листи від Uber з інформацією, що вони отримали безплатні поїздки, і для їхнього здійснення на потрібно ніяких додаткових дій, з подивом відзначали, що за перевезення гроші все ж знімались. Такі функціональні можливості  відсутні в  Uklon, що на даному етапі також можна розцінювати як перевагу.

Кінцевий рахунок: Uklon залишається лідером

Поява Uber стала поштовхом для підвищення якості сервісу служб таксі, і в столиці це простежується надзвичайно чітко. Сервіс Uklon без суттєвих зусиль втримав пальму першості завдяки своїй масовості і гнучким можливостям – як старим, так і новим. Користувач Uklon зазвичай не жахається Daewoo Lanos з потертими сидіннями зі штучної шкіри при мінімальній ціні поїздки, але, залежно від обставин, може замовити більш комфортне авто чи навіть мікроавтобус для великої компанії.

Сервіс Uber для України значною мірою є преміальним. Користувачеві Uber необхідно у два-три простих кроки викликати авто, зовнішній і внутрішній стан якого не буде перечити його витонченій натурі, сісти і комфортно переміститися з пункту А до пункту Б. Саме це є найголовнішим. Йому неважливо, що поїздка може коштувати на декілька десятків гривень дорожче, ніж це було оголошено спочатку.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися