Вівторок, 28 Травня, 2024

Як один безславний запуск 10 років тому змінив сучасний інтернет

Коли найбільша соцмережа світу – Facebook – уперше запустила свою стрічку новин News Feed десятиліття тому, користувачам це дуже не сподобалося. «Це був безславний запуск», – говорить один із ранніх користувачів Кріс Кокс. Але сьогодні формат News Feed змінив те, як ми використовуємо інтернет.

До появи News Feed при вході у Facebook було досить нудно. Соцмережа не пропонувала останніх оновлень та постів, можна було лише подивитися помітки про нові лайки та записи на «Стіні». Кожен сеанс роботи нагадував полювання за скарбами: доводилося заходити в профілі окремих людей та гортати їхню стрічку, щоб знайти цікаві записи. Утім, більшість сьогоднішніх користувачів Facebook цього не пам’ятають, адже на той час соцмережа мала лише 10 мільйонів учасників, тоді як сьогодні їх близько 1,7 млрд.

then-the-news-feed-happened
Так Facebook виглядав відразу після появи News Feed

Над стрічкою новин News Feed працювали чотири співробітники Facebook – Кріс Кокс, Ендрю Босворт, Ручі Сангві, Кан Сян. Про це нещодавно розповів директор соцмережі Марк Цукерберг. Творці цієї функції очікували її популярності, а отримали протилежне: мільйони користувачів почали протестувати проти нововведення. Але це показало, що New Feed працює, адже раніше стільки людей не об’єднувалося з однією метою.

Десять років потому стало зрозуміло, що новинна стрічка не лише збільшила кількість часу, який ми проводимо у Facebook. Інші соціальні мережі також почали впроваджувати подібне рішення. Концепція центрального хабу з оновлюваним контентом стала сьогодні звичною.

that-same-year-facebook-also-introduced-its-algorithm-for-determining-the-order-in-which-status-updates-should-be-displayed
У 2009 році соцмережа додала алгоритм сортування матеріалів у стрічці

Створення News Feed також дало Facebook небачену владу над користувачами, зробивши її одним з найбільших у світі розповсюджувачів контенту. Середній користувач Facebook може щодня переглядати близько 2 тисяч історій, хоча зараз ця цифра становить лише 200. «Ми постійно намагаємося зрозуміти, що наша спільнота вважає цінним», – коментує Цукерберг.

За матеріалами: businessinsider.com

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися