Понеділок, 24 Червня, 2024

Учені створили «гнучке Lego»

Група дослідників під керівництвом професора хімії Гарвардського університету Джорджа Вайтсайдса розробила в’язкі блоки, що нагадують конструктор Lego. У теорії вони можуть привести до появи самовідтворних роботів.

Дослідники спочатку створили за допомогою 3D-принтера спеціальну ливарну форму, за допомогою якої відлили гнучкі блоки з еластичного матеріалу. Ці блоки згодом вони використали для створення конструкцій зі з’єднаннями, такими ж, як у конструкторі – з відповідними виступами та пазами. Вони отримали назву click-e-bricks. На відміну від конструктора, вони можуть створювати найрізноманітніші форми: циліндри, арки, стрічки Мебіуса та інші конструкції.

Потім дослідники пішли ще далі та створили з блоків click-e-bricks м’яких роботів, які могли згинатися та перекочуватися по пласкій поверхні, використовуючи повітря, що знаходилось всередині.

Заповнивши ці форми іншими матеріалами, можна отримати ще більш приголомшливі результати. Так, дослідники з’єднали декілька блоків, усередині яких знаходилися мікроканали для транспортування рідини в різноманітних напрямках. Також вони робили блоки зі світлодіодами та батареями для створення електронних схем з можливістю налаштування.

Команда професора Вайтсайдса припускає, що в майбутньому їм вдасться навчити м’яких роботів маніпулювати блоками самостійно, що стане першим кроком до роботів, що вміють самовідтворюватися.

За матеріалами The Verge 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися