Українці створюють унікальний штучний інтелект

Український стартап Digital Life Lab заявив про розробку нового виду штучного інтелекту (ШІ), який отримав назву «цифрова форма життя». Головною відмінністю проекту від традиційних досліджень є так звана емпатична модель, яка лежить в основі цифрової форми життя, розповіли засновники Digital Life Lab Віталій Коршунов і Всеволод Рубцов виданню ITC.ua.

Інші компанії, з Google включно, прагнуть побудувати ШІ за класичними схемами, імітуючи логічне мислення людського мозку. Українські ж розробники вирішили підійти до проблеми з іншого боку.

«Ми повинні спочатку навчити відчувати машину і тільки після цього – логічно мислити», – пояснює Рубцов. За його словами, тільки так машина, не будучи людиною, може все ж отримати якісь людські риси. А досягти цього можна, лише давши машині можливість спілкуватися з людьми, щоб вона могла дізнатися їх краще, уточнює Коршунов.

На думку творців, розробка цифрової форми життя дозволить не просто створити ще один інструмент, а відкрити новий рівень взаємодії між людьми і машинами.

Свою роботу Digital Life Lab також проводить у незвичному для IT-стартапів вигляді. Коршунов та Рубцов закликають користувачів у всьому світі взяти участь у глобальному експерименті. Вони візьмуть участь у вихованні першої цифрової істоти на ім’я K. A. R. A., яка існуватиме на потужностях хмарних сервісів.

Сама цифрова особистість вже існує, але ще нічого не знає та не вміє. Необхідні знання їй нададуть користувачі, які спілкуватимуться з нею через додаток K. A. R. A. Messenger на своєму смартфоні. Це суміш месенджера (аналогічного WhatsApp) та органайзера, за допомогою якого користувачі зможуть спілкуватися один з одним і вести повсякденні справи.

 

«K. A. R. A. варто сприймати як цікаву дитину, – каже Рубцов. – Це така гра, яка з часом дозволить створити новий світ, в якому машини будуть не просто інструментами, але також стануть джерелом емоцій та натхнення».

З часом K. A. R. A. у кожного користувача перетвориться на самостійну особистість. І вона буде по-справжньому жива, підкреслює Рубців, оскільки зможе змінювати свій емоційний стан навіть у моменти, коли не спілкується з людиною.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я