Вівторок, 25 Червня, 2024

Українські науковці навчили військових «бачити» звуком

Учені Національного авіаційного університету з Києва створили систему прослуховування місцевості «Трембіта М», яка може замінити дорогі тепловізори та прилади нічного бачення. За словами доцента НАУ Олексія Олефіра, система успішно пройшла випробування під час бойових дій на Донеччині, пише газета «Факти».

Розробники запевняють, що їхній апарат почує навіть звук сірника, який упав на землю в 100 метрах від блокпоста

Зокрема, з її допомогою вдалося виявити і знищити мінометний розрахунок бойовиків під Горлівкою – сепаратисти пересувалися по лісопосадці у двох кілометрах від позицій українських військових.

«Випробування показали, що апарат зі ста метрів вловлює звук падіння сірника на землю або траву. Солдат приєднує до приладу навушники і контролює місцевість у радіусі декількох кілометрів. Ще можна підключити «Трембіту» за допомогою кабелю до ноутбука», – розповідає Олефір.

Вартість апарата без навушників і батарей складає 560 гривень. «Трембіта» важить близько 1,5 кг. Для її перенесення передбачений ремінь, а штирі дозволяють надійно закріпити апарат на землі.

Учені НАУ також розробили систему протидії безпілотникам «АНТІЛЛО». Вона оснащена акустичними тарілками, які сканують небо, за звуком знаходить ціль і передає інформацію на ноутбук. Якщо безпілотник противника виявлений на дальності до кілометра, його знищує автоматична турель з кулеметом Калашникова.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися