Як відрізнити в соцмережах правду від брехні

Дослідження бізнес-школи Технологічного університету Сіднея показало: жінки менш чесні, ніж чоловіки, коли справа стосується соціальних мереж. Щоб з’ясувати це, дослідники навчилися розпізнавати брехню в соцмережах і розповіли, як вони це робили.

Учені використовували спеціально розроблений алгоритм для виявлення брехні в постах соціальних мереж. Аналізу піддалися тисячі загальнодоступних постів у Facebook, Twitter, TripAdvisor та Instagram. Виявилося, що майже вдвічі більше жінок порівняно з чоловіками публікували поліпшену інформацію у Twitter та Instagram. Жінки брехали більше в цілому, але чоловіки з Аделаїди і Сіднея зайняли перше і друге місця серед брехунів в Instagram.

За даними вчених, слова, використовувані в повідомленнях у соцмережах, видають брехню. Наприклад, якщо в записі використовуються займенники «я» або «мені», то, швидше за все, людина говорить правду. Справа в тому, що ми, не усвідомлюючи цього, намагаємося дистанціюватися від брехні, що виливається в певний лексичний вибір. Люди спотворюють реальність у соцмережах, намагаючись створити привабливий образ або потішити своє самолюбство. Брехня допомагає людям відчути свою значимість або навіть отримати щось від компаній, якщо мова йде про неправдивий відгук про товар або послугу.