Як відрізнити в соцмережах правду від брехні

Дослідження бізнес-школи Технологічного університету Сіднея показало: жінки менш чесні, ніж чоловіки, коли справа стосується соціальних мереж. Щоб з’ясувати це, дослідники навчилися розпізнавати брехню в соцмережах і розповіли, як вони це робили.

Учені використовували спеціально розроблений алгоритм для виявлення брехні в постах соціальних мереж. Аналізу піддалися тисячі загальнодоступних постів у Facebook, Twitter, TripAdvisor та Instagram. Виявилося, що майже вдвічі більше жінок порівняно з чоловіками публікували поліпшену інформацію у Twitter та Instagram. Жінки брехали більше в цілому, але чоловіки з Аделаїди і Сіднея зайняли перше і друге місця серед брехунів в Instagram.

За даними вчених, слова, використовувані в повідомленнях у соцмережах, видають брехню. Наприклад, якщо в записі використовуються займенники «я» або «мені», то, швидше за все, людина говорить правду. Справа в тому, що ми, не усвідомлюючи цього, намагаємося дистанціюватися від брехні, що виливається в певний лексичний вибір. Люди спотворюють реальність у соцмережах, намагаючись створити привабливий образ або потішити своє самолюбство. Брехня допомагає людям відчути свою значимість або навіть отримати щось від компаній, якщо мова йде про неправдивий відгук про товар або послугу.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я