Неділя, 16 Червня, 2024

Ультрадешева насадка на камеру перетворює смартфон на тонометр

Інженери розробили простий аксесуар, який можна роздрукувати на 3D-принтері та закріпити на камері смартфона, перетворивши мобільник на пристрій для вимірювання артеріального тиску. Роздрукована на принтері деталь коштує близько 80 центів, але при масовому виробництві, кажуть дослідники, її вартість може впасти до 10 центів. Такий пристрій може допомогти зробити регулярний моніторинг артеріального тиску легким та доступним для бідних людей.

Розроблений інженерами Каліфорнійського університету в Сан-Дієго аксесуар працює в парі зі спеціальним додатком для смартфона.

«Через низьку вартість цей аксесуар можна роздавати будь-кому, хто його потребує, але не може регулярно відвідувати клініку», — сказав старший автор дослідження Едвард Ван, професор електротехніки та комп’ютерної інженерії Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. «Насадку для вимірювання артеріального тиску можна отримати під час огляду, подібно до того, як ви отримуєте упаковку нитки та зубної щітки під час візиту до стоматолога».

Ще одна ключова перевага такої кліпси полягає в тому, що її не потрібно калібрувати.

«Це відрізняє наш пристрій від інших вимірювачів артеріального тиску», — сказав Ван. Інші системи без манжет, які розробляються для розумних годинників і смартфонів, пояснив він, вимагають отримання окремого набору вимірювань з манжетами, щоб їх моделі можна було налаштувати відповідно до цих вимірювань.

«Наша система не потребує калібрування, тобто ви можете просто використовувати наш пристрій, не торкаючись іншого тонометра, щоб отримати достовірні показники артеріального тиску», – каже він.

Щоб виміряти артеріальний тиск, користувач просто натискає на кліпсу кінчиком пальця. Спеціальний додаток для смартфона підказує користувачеві, наскільки сильно та довго натискати під час вимірювання.

Його оптична конструкція аксесуару схожа на камеру-обскуру. Коли користувач натискає на кліпсу, спалах смартфона підсвічує кінчик пальця. Потім це світло проектується через крихітний канал на камеру смарфтона у вигляді зображення червоного кола. Пружина всередині кліпси дозволяє користувачеві натискати з різними рівнями сили. Чим сильніше користувач натискає, тим більше червоне коло з’являється на камері.

Додаток для смартфона витягує дві основні частини інформації з цього червоного кола. Дивлячись на розмір кола, програма може виміряти силу тиску, який чинить кінчик пальця користувача. А дивлячись на яскравість кола, програма може виміряти об’єм крові, що надходить і витікає з кінчика пальця. Алгоритм перетворює цю інформацію на показники систолічного та діастолічного артеріального тиску.

Дослідники протестували розробку на 24 добровольцях з медичного центру Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Результати можна порівняти з результатами вимірювання артеріального тиску спеціалізованими приладами.

«Використання стандартної манжети для вимірювання артеріального тиску може бути незручним, бо вимагає правильного надягання, і це рішення має потенціал, щоб полегшити літнім людям самоконтроль артеріального тиску», – сказала співавтор дослідження та медичний співробітник Елісон Мур, керівник відділу Відділ геріатрії на кафедрі медицини Школи медицини Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

Хоча команда перевірила рішення лише на одній моделі смартфона, поточний дизайн кліпси теоретично повинен працювати на інших моделях телефонів.

Ван і один із співробітників його лабораторії, Колін Баррі, співавтор статті, заснували компанію Billion Labs Inc. для вдосконалення та комерціалізації цієї технології.

Наступні кроки включають перетворення рішення на більш зручне для користувачів, особливо для літніх людей; перевірка його точності на різних кольорах шкіри; і створення більш універсального дизайну.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися