Неділя, 14 Квітня, 2024

Смартфони Android навчаться показувати зношеність акумулятора – нова функція в Android 14

Будь-які акумулятори деградують, і тому майже кожен гаджет на батарейках відстежує «здоров’я» свого акумулятора. Це роблять ноутбуки, електромобілі, айфони та айпади, але не смартфони Android. Утім, це має скоро змінитися: в Android 14 вбудують відповідну функцію.

У свіжому оновленні цієї версії ОС помітили програмний інтерфейс (API), який дозволяє перевірити, наскільки справна батарея. Подібно до того, що Apple деякий час пропонує для iPhone. Єдине застереження полягає в тому, що зараз потрібна стороння програма з привілейованим доступом до системи, щоб переглянути статистику акумулятора телефону, і навіть тоді незрозуміло, наскільки точні дані.

Нові API, відповідальні за показ статистики заряду батареї, були помічені Мішаалом Рахманом деякий час тому. Але йому спершу здавалося, що вони були повністю доступні лише для системних програм, вказуючи на те, що Google хоче додати функцію здоров’я батареї до налаштувань Android.

Однак виявилося, що програми сторонніх розробників також можуть працювати з цими привілейованими API за допомогою дозволу, увімкненого через ADB. Розробник з ніком @narektor уже створив додаток (https://gitlab.com/narektor/batt), який здатний перевірити рівень здоров’я акумулятора телефону.

Рахман відмічає, що показані дані можуть не зовсім відповідати реальному стану батареї. Програма не здатна фактично виміряти здоров’я батареї — вона лише служить засобом для відображення саме того, що йому говорять API Google.

Деякі дані навіть заблоковано, оскільки підтверджено, що вони неправильні, як-от «дата першого використання», яка для багатьох відображає 2020-12-01 незалежно від того, коли смартфон було фактично використано вперше.

Також незрозуміло, як саме збираються та зберігаються дані про стан акумулятора. Враховуючи відсутність офіційного інтерфейсу користувача від Google, цілком можливо, що API просто ще не готові до публічного використання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися