Четвер, 20 Червня, 2024

Університет повернув сплачений біткойнами викуп, тому заклад отримав подвійний прибуток

Маастрихтський університет заробив додаткові гроші завдяки атаці програм-вимагачів три роки тому. Кошти з такого незвичного джерела навчальний заклад направить на допомогу студентам із фінансовими проблемами.

Університет заплатив викуп у 200 000 євро (208 000 доларів) у біткойнах в 2019 році. За цю суму організатори атаки програми-вимагача погодилися повернути викладачам та студентам доступ до їхніх цінних учбових даних. Особисті дані були під загрозою втрати, і студенти не могли скласти іспит або працювати над своїми дипломними роботами.

«Злочинці зашифрували сотні серверів Windows і систем резервного копіювання, не даючи 25 000 студентам і співробітникам отримати доступ до наукових даних, бібліотеки та пошти», — повідомила щоденна голландська газета De Volkskrant.

Поліції не вдалося розшукати увесь сплачений викуп, але вони змогли відстежити частину грошей. У рамках розслідування кібератаки нідерландська поліція відстежила банківський рахунок, що належав відмивальнику грошей в Україні. На цей рахунок надійшла відносно невелика сума викупу — близько 40 000 євро. У 2020 році прокурори змогли арештувати обліковий запис.

Завдяки тому, що викуп був сплачений криптовалютою і Маастрихтський університет отримав її назад, він заробив навіть більше, ніж сплатив загальний викуп. Вартість повернутих біткойнів зросла з тодішньої вартості в 40 000 євро до 500 000 євро.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися