Через роботів роботу втрачають навіть низькооплачувані працівники Foxconn

Працівники Foxconn у середньому заробляють близько $400 на місяць, часто працюючи у 12-годинних змінах.

Китайський виробник Foxconn, який виготовляє iPhone, планує скоротити цього року 10 тисяч своїх працівників. Їх замінять роботи, які будуть вигіднішими за людей. Хоча останні є одними з найбільш низькооплачуваних працівників у світі. Foxconn«Ми зменшимо кількість працівників до 50 тисяч із нинішніх 60 тисяч», – говорить голова компанії Туан Хсінг-Чен. Основні звільнення відбудуться в компанії Innolux, яка є дочірнім підприємством Foxconn з виготовлення дисплеїв LCD. Innolux не є постачальником Apple, але її продукцію закуповують HP, Dell, Samsung Electronics, LG Electronics, TCL, Hisense, Panasonic, Hitachi, Sharp. Вона виготовляє дисплеї для телевізорів, ноутбуків, смартфонів.

На встановлення роботизованого обладнання компанія витратить $342 млн. За словами Туана, близько 75% виробничих ліній автоматизують до кінця 2018 року.

Робоча сила в Китаї останніми роками стає дорожчою. Але вона все ще залишається однією з найдешевших, що пояснює популярність розміщення виробництв у цій державі. Працівники Foxconn у середньому заробляють близько $400 на місяць, часто працюючи у 12-годинних змінах.