Неділя, 14 Квітня, 2024

Через роботів роботу втрачають навіть низькооплачувані працівники Foxconn

Китайський виробник Foxconn, який виготовляє iPhone, планує скоротити цього року 10 тисяч своїх працівників. Їх замінять роботи, які будуть вигіднішими за людей. Хоча останні є одними з найбільш низькооплачуваних працівників у світі. Foxconn«Ми зменшимо кількість працівників до 50 тисяч із нинішніх 60 тисяч», – говорить голова компанії Туан Хсінг-Чен. Основні звільнення відбудуться в компанії Innolux, яка є дочірнім підприємством Foxconn з виготовлення дисплеїв LCD. Innolux не є постачальником Apple, але її продукцію закуповують HP, Dell, Samsung Electronics, LG Electronics, TCL, Hisense, Panasonic, Hitachi, Sharp. Вона виготовляє дисплеї для телевізорів, ноутбуків, смартфонів.

На встановлення роботизованого обладнання компанія витратить $342 млн. За словами Туана, близько 75% виробничих ліній автоматизують до кінця 2018 року.

Робоча сила в Китаї останніми роками стає дорожчою. Але вона все ще залишається однією з найдешевших, що пояснює популярність розміщення виробництв у цій державі. Працівники Foxconn у середньому заробляють близько $400 на місяць, часто працюючи у 12-годинних змінах.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися