Понеділок, 24 Червня, 2024

Логотип Apple «надкусили», щоб не плутали з вишнею

Протягом майже всієї своєї історії компанія Apple використовує логотип, який складається із силуету яблука з надкушеним від нього шматком. Це логотип є одним із найвідоміших брендів у світі. З’явилося багато теорій про причину укусу. Але, за словами автора логотипу, справжня причина набагато простіша.

До знаменитого яблука Apple використовувала логотип у вигляді малюнка Ісаака Ньютона, який сидить під деревом. У Ньютона влучило яблуко, яке нібито надихнуло його на винахід, що змінив світ.

Очевидне посилання на Ньютона, можливо, надихнуло деякі теорії, що натякають на зв’язок між укусом яблука та Аланом Тюрінгом – людиною, яку багато хто називає батьком сучасних комп’ютерів. Тіло Тюрінга знайшли біля отруйного яблука, яке він надкусив.

Як би переконливо не звучала ця історія, на жаль, це неправда. Творець логотипу Роб Янофф розкрив справжню причину укусу в інтерв’ю Creative Bits.

Янофф сказав: «Коли я пояснюю справжню причину, чому я відкусив, це трохи розчарувує. Але я скажу вам. Я створив логотип з укусом для масштабу, щоб люди зрозуміли, що це було яблуко, а не вишня. Крім того, відкусити яблуко було культовим».

Дизайнер також відкинув будь-які припущення про те, що укус був влучним посиланням на обчислювальний термін байт (в англійській мові словам байт та укус звучать однаково). Він стверджує, що навіть не знав про цей термін у той час: «Саме після того, як я розробив це, мій креативний директор сказав мені: «Ну що ж. Ви знаєте, є комп’ютерний термін, який називається байт». А я сказав: «Ти жартуєш!» Отже, це було ідеально, але випадково це також був комп’ютерний термін».

Джанофф також хвилювався, що Стіву Джобсу не сподобається вигадливий дизайн логотипу, тому він створив два дизайни. Він також надав вибір тонів і кольорів на випадок, якщо оригінальний смугастий логотип не сподобається. Джобс вирішив ризикнути з дивовижним дизайном.

«Стіву сподобалася ця ідея, тому що йому подобалися речі, які були нестандартними. І зараз це не так революційно, але тоді було трохи інакше», — сказав Янофф. Були деякі заперечення з боку керівника виконавчого менеджера, але вони були проігноровані, і логотип досі там.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися