Субота, 9 Грудня, 2023

USB-C стане ще більш заплутаним, але запропонує більше захисту

Уже сьогодні роз’єм USB-C перетворився на мішанину: попри однаковий штекер, у ньому можуть міститися несумісні технології, досить лише згадати історію з адаптерами USB-C на 3,5 мм. Скоро до наявного набору технологій у USB-C додасться ще одна. Її автори – форум USB Implementers Forum – говорять, що вона збільшить захищеність користувачів.

Новий протокол називатиметься USB Type-C Authentication Program і призначений для запобігання витокам даним, вірусам тощо. Для цього гаджети зможуть «упізнавати» один одного, обмінюючись зашифрованими повідомленнями. Протокол дозволяє стандартизувати такий захист для сумісності пристроїв різних виробників.

Однією з головних особливостей Authentication Program є вимога миттєвої роботи. Під’єднувані по USB Type-C гаджети повинні розпізнавати один одного майже миттєво.

Якщо розпізнавання не пройде, гаджети можуть відмовитися співпрацювати. Наприклад, смартфон може відмовитися заряджатися зарядним пристроєм, оскільки він йому «не сподобався». У цьому випадку девайс залишиться без заряду, зате він продовжить працювати – відомі випадки, коли неякісні кабелі USB-C виводили гаджет з ладу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися