П’ятниця, 21 Червня, 2024

В Android почали замінювати SMS на RCS

Уже кілька років Google хоче надати в Android «з коробки» аналог iMessages в Apple та месенджерів Viber, Telegram, Whatsapp та інших. Свою розробку у компанії назвали Rich Communication Services (RCS), і вперше про неї стало відомо в лютому 2018 року. Для роботи RCS потрібна підтримка мобільних операторів, і вони довгий час зволікали. Лише зараз кілька найбільших операторів оголосили про запуск RCS у своїх мережах.

Замінити SMS на RCS згодилися чотири найбільших американських оператори – AT&T, Verizon, Sprint і T-Mobile. Кожен із них опублікував прес-реліз про запуск ініціативи Cross-Carrier Messaging Initiative (CCMI) – обміну повідомленнями між операторами. Генеральний менеджер CCMI Дуг Гарленд розповів, що новий додаток для обміну повідомленнями RCS вийде наступного року. Він буде стандартним і доступним «з коробки» в телефонах Android, які продаються цими чотирма операторами. Додаток також буде сумісним з глобальним стандартом Universal Profile для RCS, прийнятим іншими операторами у всьому світі.

RCS – це технологія, яка дозволяє об’єднати різні канали комунікації в одному стандартному додатку «Повідомлення» на Android. Протокол RCS вимагає підтримки операторів, які зможуть розробляти свої месенджери та підключати інші чат-додатки. Це дозволяє мобільним операторам брати участь у наявному бумі повідомлень, а не лише слугувати каналом для передачі послань через WhatsApp, Messenger, iMessage тощо. RCS дозволить їм також заробити більше грошей, запроваджуючи нові послуги в месенджерах та активуючи платні сервіси для бізнесу. Нове рішення підтримує і Microsoft, завдяки чому повідомлення можуть з’явитися у Windows 10.

У Google навесні 2018 року повідомили, що про підтримку RCS заявили більше 55 операторів, але без якоїсь конкретної дати впровадження. Через це Google трохи змінив політику та створив режим New! Text over Wi-Fi and data, який пропонує можливості RCS, використовуючи для роботи хмарну інфраструктуру пошукового гіганта без участі стільникових операторів. Приблизно так само реалізовано в iMessage, в якому Apple безшовно доповнила звичайні SMS власними технологіями, не спираючись на підтримку мобільних операторів.

2 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися