Вівторок, 25 Червня, 2024

В Інтернеті запрацював музей комп’ютерних вірусів

Комп’ютерні віруси іноді називають цифровим мистецтвом, але сьогодні їхній час минає. Це тепер бізнес, а класичні віруси залишилися в минулому. Вони стали дорогими як пам’ять і отримали власний музей.

Таке сховище відкрили в рамках сервісу Archive.org старший співробітник відділу досліджень фінської компанії F-Secure Мікко Хіппонен і куратор бібліотеки програмного забезпечення на порталі Internet Archive Джейсон Скотт. Ідея проекту виникла після того, як Internet Archive показав емулятор для старих додатків MS-DOS, а Мікко Хіппонен задумався над питанням, що робити з величезною колекцією шкідливих програм, накопиченої ним за 25 років роботи у сфері інформаційної безпеки.

Так народився Malware Museum – музей вірусів, у якому на даний час представлені майже вісім десятків різновидів, що були поширеними в 1980-х і 1990-х роках. Відвідувачі можуть на власні очі побачити, що відбувалося при зараженні ними комп’ютера і які повідомлення в таких випадках отримував користувач.

Серед експонатів музею чимало вірусів, які стояли біля витоків цілих напрямків шкідливого ПЗ. До таких, наприклад, відноситься Frodo – один з перших у світі стелс-вірусів. Він поширювався на дискетах і активувався 22 вересня, у день народження хоббітів Більбо і Фродо – персонажів книги Толкіна «Володар кілець». Він виводив при завантаженні зараженого комп’ютера текст Frodo Lives (Фродо живий).

Як зазначає Мікко Хіппонен, зараз більшість вірусів пишеться організованими злочинними групами з метою вимагання або крадіжки грошей у користувачів, тоді як у 80-х і 90-х роках минулого століття шкідливі програми створювалися просунутою в комп’ютерному плані молоддю в основному від нудьги. Як приклад він наводить Casino, який змушував жертву пограти в гру. Якщо користувач вигравав, він отримував доступ до своїх файлів, а в разі програшу вірус стирав дані із жорсткого диска.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися