В інтернеті знайшли найкращий стимул змінити свій пароль – виклали рекордну базу даних вкрадених акаунтів

Скачану базу Хант вже завантажив на свій сайт Have I Been Pwned, її розмір склав понад 87 ГБ.

Кібердослідник Трой Хант, який керує сайтом перевірки акаунтів на злом Have I Been Pwned, знайшов в інтернеті небачену раніше за розмірами базу даних вкрадених облікових записів. Понад 770 млн електронних адрес та паролів він завантажив з одного популярного хакерського форуму.

Скачану базу Хант вже завантажив на свій сайт Have I Been Pwned, її розмір склав понад 87 ГБ. Експерт також підрахував, що вона містить 1 160 253 228 унікальних комбінацій електронних адрес та паролів. Усього в базі міститься 772,9 млн унікальних адрес електронної пошти та 22,2 млн унікальних паролів.

Експерт припускає, що основу цієї рекордної бази вкрадених акаунтів містять витоки 2008-2015 років. Хоча фахівець каже, що не заглиблювався в дані особливо ретельно. При цьому він зазначив: «Мої власні персональні дані є в ній, і вони точні. Є правильна адреса електронної пошти та пароль, які я використовував багато років тому».

Фахівці антивірусної компанії ESET кажуть, що існування такої бази є найкращим стимулом для зміни паролів. «Якщо ви один з тих, кому здається, що з ним цього не трапиться, швидше за все, це вже трапилося, – каже експерт компанії Джейк Мур. – Кращого часу змінити свій пароль не придумаєш. Сьогодні поширені програми керування паролями, і вони набагато легше інтегруються з іншими платформами».