Середа, 6 Грудня, 2023

В iPhone 15 доступна ексклюзивна інформація про батарею, якої немає в попередніх айфонах

Користувачі iPhone 15 зможуть бачити один з ключових параметрів будь-якого літій-іонного акумулятора – кількість циклів заряджання – без необхідності «вмикати хакера». Така можливість, схоже буде ексклюзивною лише для цього покоління афонів. Власникам попередніх моделей дведеться продовжувати копирсатися в логах.

Попередні методи перевірки iPhone були неофіційними і вимагали або програми сторонніх розробників або були незручними та складними. Наприклад, щоб побачити інформацію про кількість циклів заряджання власникам попередніх поколінь айфонів доводилося копіювати системний лог в текстовий файл та шукати в ньому значення змінної last_value_CycleCount.

На моделях iPhone 15 програмісти Apple зробити доступ до цієї інформації зручним із меню телефону. Перейшовши в меню «Налаштування», «Загальні» та «Про програму» унизу сторінки можна побачити новий розділ «Акумулятор». Крім кількості циклів заряджання батареї, тут також зазначено дату виробництва та дату першого використання.

iPhone уже багато років дозволяє спостерігати за деградацією своєї батареї. Але ця інформація відображається у формі «Максимальної ємності», яку досить складно конвертувати в кількість циклів заряджання. Адже кількість циклів заряджання є простим способом визначити зношеність літій-іонної батареї. Такий тип акумуляторів розрахований переважно на 500 циклів заряджання, після чого залишок максимальної ємності виявляється недостатнім для забезпечення нормальної роботи гаджета.

Цикл заряджання реєструється кожного разу, коли з акумулятора викачується вся його ємність. Тобто 10 разів розряджання зі 100% до 90% становитимуть один цикл. П’ять разів розряджання зі 100% до 80% також становитимуть один цикл.

Цікаво, що смартфони Android у більшості випадків не надають жодної інформації про зношеність своєї батареї. Виключенням можуть бути телефони Samsung Galaxy, на яких в «режимі хакера» та малозрозумілих кубиках можна дізнатися приблизний відсоток залишкової ємності акумулятора. Детальніше читайте в пораді «Як на смартфонах Samsung дізнатися, що батарея зношена».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися