Середа, 6 Грудня, 2023

23 млн людей купили криптоактиви NFT, ціна яких сьогодні 0 ETH

Кілька років тому була «золота лихоманка» стосовно картинок та відео. Їх перетворювали на криптоактиви NFT і продавали за мільйони доларів. Сьогодні 95% цих цифрових предметів колекціонування нічого не варті. І це не образний вислів – їхня ціна складає 0 ETH.

Ще два роки назад звичайний колаж у форматі JPG вдавалося продати за $69,3 млн. А дещо раніше 10-секундний відеокліп купили за $6,6 млн. Прогнози стосовно майбутнього NFT були такими, що навіть Google дозволив їх на Android.

Майже 95% токенів NFT, а це 69 795 із 73 257 колекцій NFT, мають ринкову капіталізацію у сумі 0 ETH. За їхніми оцінками NFT Scan і CoinMarketCap, майже 23 мільйони людей тримають ці нікчемні активи.

«Ця лякаюча реальність повинна служити витверезою перевіркою ейфорії, яка часто оточувала простір NFT», — сказали дослідники.

NFT — це цифрові зображення мистецтва чи предметів колекціонування, прив’язані до блокчейну, як правило, ефіріуму, і кожен з них має унікальний підпис, який неможливо скопіювати. У 2021 та 2022 роках ринок NFT спостерігав величезне підвищення, що в один момент призвело до місячного обсягу торгів у 2,8 мільярда доларів.

У той час такі популярні колекції, як Bored Apes і Cryptopunks, продавалися за мільйони доларів, а такі знаменитості, як Стівен Каррі та Снуп Догг , брали участь у ажіотажі. Бум збігся з піком криптовалюти, коли біткоін торгувався близько 70 000 доларів.

Наразі 79% усіх колекцій NFT залишаються непроданими, а перевищення пропозиції над попитом створило ринок покупців, який нічого не робить для відновлення ентузіазму.

Навіть якщо відфільтрувати нікчемні NFT, більшість колекцій сьогодні не мають великої вартості. З 8850 найкращих колекцій за ринковою капіталізацією 18% нічого не варті, а 41% коштують від 5 до 10 доларів. Менше ніж 1% мають ціну вище 6000 доларів США — це далеко від угод на мільйони доларів дворічної давності, повідомляється у звіті dappGambl.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися