Неділя, 10 Грудня, 2023

В Україні стало простіше змінити мобільного оператора через послугу MNP

Почав діяти новий регламент користування послугою MNP, про який оголосили у квітні поточного року. Користувачам, які хочуть перенести свій номер від одного мобільного оператора до іншого, доведеться менше «бігати» із заявами та очікувати виконання послуги.

За новим регламентом користувачі зможуть перенести номер вже за одну добу. Раніше їм доводилося очікувати щонайменше три дні.

Переносити номер тепер можна за допомогою одної заяви, яку потрібно залишити в центрі обслуговування нового мобільного оператора. Повідомляти про своє бажання старого оператора не потрібно – він виконає необхідні процедури автоматично. Раніше абоненту доводилося сповіщати про своє бажання скористатися послугою MNP для свого мобільного номера обох мобільних операторів.

Абонентам передплати, що використовують свій номер без прив’язки до особистості, також стало простіше переносити номер по MNP. Раніше вони повинні були реєструватися у поточного оператора і лише після цього могли подати заяву на перенесення. За новими правилами реєструвати номер на своє ім’я у старого оператора вже не потрібно.

Послуга перенесення мобільного номера від одного оператора до іншого є глобальним явищем. MNP почала з’являтися в країнах наприкінці 2000-х років. В Україні її запуск планувався приблизно в 2013-2014 роках. Але фактично в нашій країні її змогли запустити лише в 2019 році.

За період з моменту запуску послуги MNP 01.05.2019 по 01.11.2021 кількість перенесених номерів склала 166 тис. номерів, а загальна кількість поданих заяв на перенесення склала 285 тис. заяв. Тобто майже 42% від загальної кількості заяв не задовольнили.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися