В Україні створять Міністерство IT

У рамках реформ для IT-галузі в Україні влада пропонує створити міністерство, яке буде центральним органом виконавчої влади для цієї галузі, повідомляє Укрінформ.

Такий пункт містився в коаліційній угоді парламенту VIII скликання (п. 6 розділу ІХ угоди). Сьогодні народний депутат Олександр Данченко, голова парламентського комітету з IT, оприлюднив деталі створення такого відомства в Плані реформ для галузі ІКТ.

У рамках реформи ІКТ передбачається створення галузевого центрального органу виконавчої влади у складі Кабміну. Зараз питаннями галузі ІКТ займаються відразу кілька органів – Держспецзв’язку, Держагентство з електронного урядування, Мінінфраструктури тощо.

Робота над створенням міністерства буде йти так: спочатку буде створено робочу групу, куди запросять чиновників, експертів галузі, лідерів думок. Група розробить концепцію створення міністерства, обговорить положення про міністерство, яке потім передадуть на розгляд у Кабмін. І вже Кабмін буде подавати документ на розгляд Президентові (орієнтовно у вересні цього року).

Нагадаємо, серед інших пунктів, що стосуються реформ в ІТ, які пропонувалося додати до коаліційної угоди, – створення законодавчих гарантій для введення технологічної нейтральності, гармонізація телеком-законодавства із законодавством ЄС, забезпечення умов для впровадження 3G і LTE.