В Україні з’явиться найшвидший у світі Wi-Fi

Відтепер власники роутерів та телефонів з підтримкою стандарту Wi-Fi ac зможуть користуватися ним без будь-яких проблем. Раніше ця технологія зв’язку була заборонена в Україні, проте зараз Кабмін її дозволив офіційно.

За словами радника голови Держспецзв’язку Віталія Кукси, дозволити застосовувати цю технологію варто було б вже давно. «Це остання версія Wi-Fi, яка у світі використовується кілька років», – розповів він в інтерв’ю «Капіталу». До неї найбільш сучасною дозволеною для використання в Україні версією Wi-Fi була 802.11 n.

EEE 802.11 ac – це новий стандарт для мереж Wi-Fi на частотах 5-6 ГГц. Пристрої з підтримкою цієї розробки забезпечують швидкість пересилання даних до 1 Гбіт/с, що в багато разів вище, ніж надає наявний на сьогоднішній день 802.11 n. Для порівняння, якщо Wi-Fi 802.11 n вимагав для завантаження інформації 2 хвилини, Wi-Fi 802.11 ac передасть цей же обсяг за 40 секунд. А завдяки робочій частоті вище 5 ГГц новий стандарт не буде відчувати перешкод з боку застарілих версій Wi-Fi, які працюють на частотах 2,4 ГГц.

Опитані «Капіталом» учасники телеком-ринку бачать тільки позитив у нововведенні. Вони кажуть, що інтернет-мережі українських операторів побудовані не так давно, і для них не буде проблем з пропуском великої кількості трафіку. Навпаки, провайдери зможуть економити на побудові волокно-оптичних ліній передач.

А ось аналітики телеком-галузі схиляються до протилежної думки. Вони прогнозують, що Wi-Fi 802.11 ac не зможе стати масовим в найближчі роки через свою занадто високу швидкість. Згідно з дослідженням компанії Akamai Technologies Inc., середня швидкість широкосмугового доступу в Мережу не перевищує 32 Мбіт/сек. Це приблизно 1/40 частка від того, що забезпечує новий Wi-Fi 802.11 ac.

Людям немає сенсу купувати нове дороге обладнання та гаджети з підтримкою швидкісного стандарту, коли вони не можуть скористатися його перевагами. «Якщо мій провайдер забезпечує 25 мегабіт в секунду, тоді навіщо мені гаджет з підтримкою Wi-Fi 802.11 ac?», – говорить віце-президент постачальника мережевого устаткування Cisco Systems Кріс Спейн.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я