Середа, 6 Грудня, 2023

В Європі скасували кордони для фільмів і музики в інтернеті

Європейський парламент підтримав ідею, що контент в Мережі можна дивитися будь-де, а не лише вдома. Єврочиновники переважною більшістю голосів зняли обмеження, через яке громадяни ЄС не могли під час подорожей до інших країн користуватися онлайн-контентом, за який вони заплатили в рідній країні. Для фільмів і музики зникнуть кордони.

фільмів

Рішення підтримали 586 євродепутатів, проти проголосували 34, 8 – утрималися. Як розповіли чиновники, європейські громадяни чекали на ці нові правила, які є кроком назустріч спільному цифровому ринку. Прийняте рішення підвищує мобільність та пропонує портативність користувачам європейського онлайн-контенту, не зачіпаючи авторських прав.

Нові правила, схвалені Європарламентом та погоджені раніше Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС, знімають обмеження, так, щоб громадяни ЄС, подорожуючи до інших країн-членів блоку, могли вільно користуватися такими онлайн-сервісами, як Netflix, HBO Go, Amazon Prime, Spotify та Deezer.

Схвалений законопроект ще мають офіційно затвердити в Раді ЄС. Після цього держави-члени матимуть дев’ять місяців, щоб правила почали діяти.

На даний час в Євросоюзі діють регіональні обмеження, за яких доступний в одній з країн-членів співтовариства контент може бути недоступним в іншій країні ЄС. Обмеження поширюються на фільми, спортивні змагання, музику, що транслюються в інтернеті.

За проведеним у 2016 році дослідженням європейці в інтернеті переважно тим і займаються, що завантажують ігри, зображення, фільми та музику. Найчастіше вони роблять це через мобільні пристрої. І кожен третій громадянин ЄС хоче мати можливість користуватися завантаженим контентом незалежно від країни, в якій він перебуває. Це особливо важливо для молодих людей: половина опитаних віком від 15 до 39 років стверджує, що мобільність контенту та вільний доступ є важливим.

З 15 червня 2017 року у Європі також скасовується внутрішній роумінг між державами. Починаючи з цієї дати оптові розцінки не повинні перевищувати 3,2 євроцента за хвилину телефонної розмови і один євроцент за SMS. На сьогодні верхня межа становить 5 євроцентів за хвилину і 2 євроценти за SMS.

Оптові тарифи на послуги пересилання даних будуть знижуватися поетапно протягом п’яти років. З поточних 50 євро за 1 ГБ до 7,75 євро в червні цього року і до 6 євро з 1 січня 2018 року. Після цього буде ще чотири етапи – до 2,5 євро за 1 ГБ з початку 2022 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися