Як у Сінгапурі створили «Uber для рятування життів»

найважливішими є перші 10-20 хвилин, після яких розпочинаються незворотні процеси в тілі

Чи замислювалися ви, що під час серцевого нападу на літаку отримати першу медичну допомогу буде швидше, ніж у місті? У Сінгапурі задумалися і дійшли висновку, що подібну ситуацію треба змінювати. У цій державі, яка за розміром не більше Нью-Йорка, створили додаток, який користувачі називають «Uber для рятування життів».

Сінгапурі

Хоча в мегаполісі, на відміну від борту літака, є лікарні та машини швидкої, на оперативну допомогу розраховувати не варто. Адже лікарям потрібен час, щоб дістатися до пацієнта. При цьому найважливішими є перші 10-20 хвилин, після яких розпочинаються незворотні процеси в тілі, і шанси вижити значно падають.

У Сінгапурі населення старіє, і кількість викликів швидкої допомоги зростає. Але швидка допомога добирається через завантажені вулиці більше 10 хвилин. За статистикою, в місті від серцевого нападу щороку страждають 1900 людей, а рівень виживання складає 3%. Тому влада міста вирішила, що навіть найменша допомога краща, ніж повна її відсутність.

Сінгапурська організація Civil Defense Force, яка керує системою швидкої допомоги, почала кілька років тому тестування додатка myResponder. Ця програма діє за тим же принципом, що і стюардеса на борту літака: гучно промовляє «Чи є лікар на борту?».

Коли хтось дзвонить на номер місцевої екстреної служби 995, система автоматично визначає його місцеположення. Після цього вона сповіщає про виклик всіх користувачів myResponder у радіусі 400 метрів від хворого. Це повідомлення можна відмінити або прийняти. У додатку також показується місце розташування найближчих дефібриляторів. Окрім цього, волонтери можуть допомогти кареті швидкої допомоги під’їхати впритул до пацієнта.

Програму myResponder запустили у 2015 році, і з того часу її завантажили 15 тисяч користувачів. Ця цифра може здатися невеликою, але вони вже надали допомогу 2493 хворим.

Перший користувач – Чен Чоу Хо, який врятував людське життя за допомогою myResponder, – отримав медаль. «Після цього все більше людей зрозуміли важливість програми, – каже він. – Це наче Uber для рятування життів. Ми використовуємо додаток, щоб мобілізувати справжні ресурси».

За матеріалами: Business Insider

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я