Вівторок, 23 Квітня, 2024

Ваш унітаз може стати постачальником відомостей про здоров’я

Щодня ви змиваєте в унітаз значні обсяги даних про своє здоров’я і дослідники з Університету Стенфорду хочуть збирати ці дані. Вони створили смарт-унітаз, який аналізує фекалії та сечу і здатний сигналізувати про ознаки певних захворювань.

«Всі речі, що вміють смарт-годинники та смартфони, перейдуть на новий рівень, – каже біохімік Джошуа Кун. Він давно займається питанням аналізу людських відходів на для охорони здоров’я. – Можна почати справді розуміти ризик хвороб».

Каналізація вже давно є постачальником даних про поширення вірусів та бактерій в масштабах міст. Це дозволяє виявляти розповсюдження інфекцій на ранніх стадіях.

Розробка науковців Стенфорду представляє собою унітаз, який оснащений камерами. Відео з них передається для обробки штучному інтелекту, який тренований на виявлення певного переліку хвороб по фекаліям та сечі.

Смарт-туалет також здатний визначати потік, колір та об’єм сечі. Він обладнаний спеціальною тестовою смужкою, схожою на тест на вагітність, який визначає наявність молекул, що характеризують певне захворювання.

Унітаз не буде змішувати аналізи різних користувачів в одній базі даних. Він розрізняє людей за допомогою датчика відбитків пальців, що вбудований у кнопку зливу. Ще гаджет впізнає користувача по фото його сфінктера його заднього проходу.

Розробники уже ведуть переговори про запуск своєї ідеї в масове виробництво. Вони домовляються з південнокорейським виробником унітазів Izen щодо виготовлення першої партії прототипів. Очікується, що її випробування можуть початися до кінця цього року.

Ідея оснастити унітаз камерами з’явилася також у науковців з Університету Дюка. Вони так само залучили камери та штучний інтелект для аналізу решток. Окрім цього низка сенсорів аналізує щільність, наявність крові та специфічних протеїнів. Девайс ще відбирає зразок для відправки в лабораторію і передає дані на смартфон юзера.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися