Вівторок, 16 Квітня, 2024

Учений замаскувався під автомобільне сидіння, щоб побачити, як люди реагують на авто без водія

Автомобільна індустрія намагається створити машину, якій не потрібен водій. І хоча один із найбільших автовиробників каже, що це неможливо, дослідження продовжуються. Нещодавно британський науковець вирішив дослідити реакцію пішоходів на автомобіль без водія. Оскільки таких машин ще не існує, йому довелося замаскуватися під автомобільне крісло, щоб люди не помічали водія за кермом.

У такий спосіб обдурили пішоходів британського міста Ноттінгем. Експеримент описується як перше в історії Великобританії дослідження «водія-привида» з використанням візуальних дисплеїв для спілкування з людьми, які переходять дорогу.

Університет Ноттінгема оснастив автомобіль екраном, який повідомляє пішоходам про різні речі своїм щасливим «обличчям», повідомленням про надання дороги та навіть піднятою бровою. Результати показали, що за відсутності когось на водійському сидінні пішоходи довіряють певним візуальним підказкам більше, ніж іншим, коли вирішують, чи варто переходити дорогу перед автономним автомобілем.

Мета полягала в тому, щоб зрозуміти, як пішоходи природно реагують на безпілотні транспортні засоби з різними зовнішніми людино-машинними інтерфейсами (eHMI) – візуальними дисплеями, розташованими на передній частині автомобіля. Для цього на автомобілі із водієм-привидом кілька днів їздили університетським містечком.

Ряд різних малюнків, спроектованих на дисплей eHMI, інформував пішоходів про поведінку та наміри автомобіля, включаючи виразні очі та обличчя, які супроводжувалися короткими текстовими словами, такими як «Я вас бачив» або «Я поступаюся дорогою». eHMI контролювався членом команди, який сидів на задньому сидінні. Для спостереження за реакцією пішоходів у реальному часі вівся запис на відеореєстратори.

Крім того, дослідники були розміщені на чотирьох пунктах перетину дороги, щоб попросити пішоходів заповнити коротке опитування про їхні враження від автомобіля та його дисплеїв.

Девід Р. Лердж, старший науковий співробітник дослідницької групи людських факторів Ноттінгемського університету, сказав: «У рамках проекту ServCity, який створив інфраструктуру для автономних транспортних засобів у Великій Британії, ми хотіли дослідити, як взаємодіятимуть пішоходи. з автомобілем без водія та розробили цю унікальну методологію, щоб дослідити їхню реакцію. Ми хотіли визначити, які проекти викликають найвищий рівень довіри людей, які бажають переходити дорогу. Для цього ми використали три різні рівні антропоморфізму: імпліцитний, світлодіодна стрічка, створена для імітації зіниці ока, низький, орієнтований на транспортний засіб значок і такі слова, як «поступитися дорогою», і явний, виразне обличчя та людська мова».

Дослідження тривало кілька днів, за цей час 520 пішоходів взаємодіяли з автомобілем, і було зібрано 64 відповіді на опитування.

Професор Гері Бернетт, керівник дослідницької групи людських факторів і професор кафедри людських факторів транспорту на інженерному факультеті, сказав: «Що стосується дисплеїв, eHMI з чіткими очима не тільки привернув найбільше візуальної уваги, але також отримав хороші оцінки за надійність і чіткість, а також найвищу перевагу, тоді як неявна світлодіодна стрічка була оцінена як менш чітка та запропонувала нижчі оцінки довіри».

Девід додав: «Цікавим додатковим відкриттям стало те, що пішоходи продовжували використовувати жести руками, наприклад, дякували машині, незважаючи на те, що більшість респондентів вважали, що машина справді без водія, що показує, що в цьому все ще є очікування певного соціального елементу взаємодії».

Тепер команда розглядатиме ширше коло вразливих учасників дорожнього руху, таких як велосипедисти та користувачі електросамокатів, і те, як вони можуть природно взаємодіяти з майбутнім автономним транспортним засобом.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися