Четвер, 18 Квітня, 2024

Великий автовиробник каже, що повний автопілот в автомобілях неможливий

Один із найбільших світових виробників електромобілів, китайська компанія BYD, заявляє, що створення комерційної технології повного автопілота для звичайних автомобілів майже неможливе. Натомість вендор вважає, що ця технологія буде значно кориснішою на заводах.

Автовиробники інтенсивно працюють над тим, щоб машини могли їздити без водія. Реальність така, що сьогоднішні автомобілі мають лише асистенти, що здатні виконувати окремі дії. Хоча компанія Tesla особливо не соромиться рекламувати свою технологію Tesla Autopilot як повноцінний автопілот, однак уже є численні випадки, коли автомобілі цього бренду опинялися в проблемних ситуаціях або розбивалися з вини Tesla Autopilot. А знаменитий рекламний ролик автономної поїздки під кермуванням Tesla Autopilot виявився фальшивим.

Насправді, одним із найбільш просунутих асистентів водія є технологія Mercedes Drive Pilot. Mercedes стала першою, яка отримала легальний дозвіл на комерційне використання Drive Pilot на шосе.

Але BYD дотримується іншої точки зору. «Ми вважаємо, що технологія безпілотного керування, яка повністю відокремлена від людини, дуже, дуже далека і фактично неможлива, — сказав Лі Юньфей, речник BYD. – Коли ми розглядаємо [безпілотні технології] з усіх аспектів, починаючи з потреб психологічної безпеки людини, з етики, регулювання, технологій — включаючи застосування в цій галузі — ми не зрозуміли [логіки] і вважаємо, що це, ймовірно, помилкова пропозиція».

«Може бути багато галузей і підприємств, які інвестують багато грошей у цю [технологію], і після багатьох років інвестування це доведе, що це нікуди не веде», — сказав він.

Лі з BYD сказав, що близько 2 мільйонів людей гинуть у дорожньо-транспортних пригодах щороку, і в сценарії повністю автономного керування було б важко точно визначити, хто винен.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися